Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Apo'dan Kılıçdaroğlu'na sert sözler

03.07.2010 01:05
Apo Erdoğan'la CHP lideri Kılıçdaroğlu hakkında sert sözler sarfetti

Bölücü başı Öcalan devlete koşullarını iletti. Avukatları aracılığıyla mesajlar vermeye devam eden terör örgütünün lideri sözdoe çözüm koşullarını açıkladı.

Öcalan, önce seçim barajının düşürülmesini, TMK’nın kaldırılmasını, çocukların salıverilmesini, KCK tutuklarının serbest bırakılmasını, sonra da demokratik anayasa hazırlanmasını istedi.

Avukatlarla yaptığı görüşmelerde suç unsuruna rastlandığında direkt fiili müdahalenin olacağı haberlerine de tepki gösteren Öcalan, "Ben şimdiye kadar burada kimseye talimat vermedim, vermeyeceğim de, öyle bir hataya da düşmem" dedi.

ERDOĞAN'IN GÜCÜ YETMEYEBİLİR

AK Parti'nin kararlı tutum sergilemesini isteyen Öcalan, Erdoğan'ın gücünün savaş lobilerine yetmeyebileceğine işaret ederek şunları söyledi:

"AKP daha önce belirttiğim üçlü komplo dönemlerindeki Hükümet komplolarıyla karşılaşmak istemiyorsa cesur olmak zorundadır. AKP tutarlı, uygulanabilir, kararlı bir tavır sergilemelidir. Yoksa gelişecek olan özel savaş lobileri tehlikeli olur, sonlarını getirir. ”

KILIÇDAROĞLU'NUN MASKESİ DÜŞÜRÜLSÜN

Kılıçdaroğlu'nun terör konusundaki fikirlerini çözemediğini söyleyen Öcalan,  CHP liderinin maskesinin düşürülmesini isteyerek, "Yok eğer çözümsüzlüğü derinleştiriyorsa, statükoda ısrar ediyorsa özel savaş lobisi maskesi var demektir. O zaman da bu maskesini düşürmek gerekir. Kılıçdaroğlunu bu yönüyle teşhir etmek ve çözmek gerekiyor" dedi.

Diyarbakır’daki sivil toplum örgütlerinin yaptığı açıklamaya da değinen terörist başı ateşkesin çift taraflı yapılması gerektiğini savundu

Bu haber toplam 1442 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri