Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

"Apo'ya TV gönderin G.Saray maçlarını izlesin"

03 Aralık 2008 / 20:31
Balçiçek Pamir'in sorularını yanıtlayan Eski Adalet Bakanı Hikmet Sami Türk canlı yayında neden gözyaşlarını tutamadı?
İMRALI'YA YENİ HÜKÜMLÜLERİN GÖNDERİLMESİ

Bölücü terör örgütü elebaşısının kaldığı İmralı Cezaevine başka hükümlülerin gönderilebileceğini söyleyen Türk, "İnsanı rahatsız eden taraf sanki ona özel bir iyileştirme sağlanmak isteniyor" dedi.

Öcalan'ın tek başına kalmasının güvenlik nedeniyle olduğunu vurgulayan Türk, Öcalan'ın idam cezası kaldırıldıktan sonra ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldığını hatırlattı.

GALATASARAY MAÇLARINI İZLEYEBİLMELİ

Türk şunları kaydetti:

"Bana 'Öcalan'a televizyon verilebilir mi?' diye soruldu, 'Olabilir' dedim. Bildiğim kadarıyla şu anda 3 kanallı bir radyosu var. Galatasaray'a sempatisi var, pekala o maçları televizyondan izleyebilmelidir. Diğer hükümlüler hangi konumdaysa onu da ayır etmeye gerek yok"

Türk, Öcalan'a özel muamele uygalanmadığını belirterek, güvenlik nedeniyle cezasını tek başına çekmesinin dışında bir uygulamanın olmadığını söyledi.

KİTAP YAZABİLİR, ÖNEMLİ OLAN NE YAZDIĞI

Türk, Öcalan'ın kitap yazdığı iddialarının ardından başlayan tartışmalarla ilgili olarak da "Kitap yazabilir, önemli olan kitabın suç teşkil edip etmediğidir" dedi. Cezaevinde kitap yazmanın yasaklanmış bir şey olmadığını kaydeden Türk, kitap yazmanın başlı başına bir suç olmadığını söyledi.

RAHŞAN AFFI

Kamuoyunda 'Rahşan Affı' olarak bilinen aftan pişman olmadığını kaydeden Türk, "Rahşan affı, özel bir af değil, 'Rahşan affının' 'marka' haline gelmesi rahatsız edici" dedi.

Af kararının, Cumhuriyet'in 75. yıldönümü nedeniyle DSP Parti Meclisi'nde alındığını kaydeden Türk, "Önce DSP Parti Meclisi'nde görüşüldü, sonra Meclis'ten geçti. Daha sonra yeniden Meclis'e gönderildi ve şartla salıverme kanunu çıkarıldı" dedi.


Türk, "Af"tan faydalanan 43 bin kişiden 700'ünün yeniden hüküm giydiğini açıkladı.

Kaynak:
Bu haber toplam 1306 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri