Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Apple'dan 4G atağı

30.10.2009 15:20
Türkiye 3G ile henüz tanışmışken Apple yeni neslin hesaplarını yapıyor.
İnternet’te iPhone’un yeni nesliyle alakalı bazı söylentiler boy gösterdi. Buna göre ABD’de yeni iPhone 4G’ün testleri başladı bile. Haber fonefrenzy.com adlı sitede yer aldı. Gelecek iPhonelar, UMTS ve HSDPA standartlarının (3G ve 3,5G) halefi olan LTE (Long Term Evolution) standardını destekleyecek.

4G ismi de verilen hizmet saniyede 300 Mb’e kadar download ve 75 Mb’e kadar da upload hızını mümkün kılacak. Habere göre 4G destekli iPhone, 2010 yazında tanıtılabilir.

Diğer taraftan başka üreticiler de gelecekte LTE’yi kullanacak. Samsung gelecek sene farklı LTE cihazları tanıtacak, bunlar arasında cep telefonları da var. Güney Koreli firmanın, Kalmia ismini verdiği LTE modemi 20 MHz frekans genişliğinde 100 Mbps indirme ve 50 Mbps yükleme hızı destekliyor.

Pazarın büyükbaşlarından Nokia, LTE’li ilk modemini tanıttı bile. Uzun yıllar zarfında ortaya çıkan GMS / EDGE, global HSPA ve global LTE teknolojilerini tek bir cihazda toplayan ürünün tek kötü tarafı ona sahip olamamanız. Zira ürün nihai kullanıcıyla en erken 2010 yılında buluşacak.

Bu haber toplam 2338 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri