Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'Araba Yakmakla Meşguller'

01 Kasım 2008 / 15:19
Başbakan Erdoğan, Van'da DTP'ye cevap verdi. Erdoğan, onlar için aykırı bir Başbakan olduğunu söyledi ve DTP'ye ağır suçlamalarda bulundu..
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Eğer barışa destek vermek istiyorsan gel 'silahları bırakın' de. İşte bizim AK Parti iktidarı olarak hedefimiz bu. Biz silahla dolaşanlara karşıyız, onlara muhalifiz" diye konuştu.

Başbakan Erdoğan, 5 Yol Meydanı'nda düzenlenen toplu açılış ve TOKİ konutlarının anahtar teslim törenine katıldı.

Muasır medeniyet seviyesini yakalamanın gayreti içinde olduklarını belirten Erdoğan, şöyle konuştu:

"Yeter ki bir olalım, beraber olalım, diri olalım mesele bu. Allah'ın izniyle ulaşamayacağımız hedef, gerçeğe dönüştüremeyeceğimiz hayal yoktur. Ama bu tür derdi olmayanlar, şehirlerimizin meydanlarında lastik yakmakla meşgul. Onlar vatandaşların arabalarını yakmakla meşgul, onlar sadece 'Başbakan buraya niçin geliyor'... Bir Başbakanın bu şehirlere gelmekten daha önemli görevi olabilir mi? Ama onlar buraya uğramadığı zaman Tayyip Erdoğan buradaydı. Başbakan olarak benim Van'a beşinci gelişim. Tabi geçmişte buralar başbakan görmeye de alışık değillerdi. Ama biz onlara göre aykırı başbakanlar türündeniz. Geliyoruz ve geleceğiz. Gitmediğimiz 1 metrekare kalmayacak. Her yere gidiyoruz, gideceğiz."

Erdoğan, "İşte, barışa mesaj gönderenler lütfen gelsinler de bununla ilgilensinler. Eğer barışı istiyorsan gel, buna kucak aç. Eğer barışa destek vermek istiyorsan gel 'silahları bırakın' de. İşte bizim AK Parti iktidarı olarak hedefimiz bu. Biz silahla dolaşanlara karşıyız, onlara muhalifiz. Biz bir insanı öldürmenin tüm insanları öldürmek olduğuna inananlardanız. Biz bir insana hayat vermenin, tüm insanlara hayat vermek olduğuna inananlardanız. Farkımız bu. Böyle bir taraftan insan hakları diyeceksin, özgürlükler diyeceksin... Nerede o zaman demokrasi, nerede özgürlük? Silahların dayatılmasıyla insanların iradesine ket koyanlar, demokrasiyi konuşamazlar. Demokrasiyi konuşmak milli iradeye, insanın iradesine saygı duymaktır. İnsanı tehditle irade yönlendirilmez. Onun için demokrasinin gereği neyse hodri meydan diyoruz. Gelsinler bunu yapalım. Silahla değil, hodri meydan" diye konuştu.

Kaynak:
Bu haber toplam 1030 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri