Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

"Arama nedeni beni rencide etti"

07 Ocak 2009 / 20:55
''Ergenekon'' soruşturması kapsamında, Kanadoğlu'nun Ankara'daki evinde yapılan arama tamamlandı. Kanadoğlu kameraların karşısına geçti ve :

+''Ergenekon'' soruşturması kapsamında, Yargıtay Onursal Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu'nun Ankara'daki evinde yapılan arama tamamlandı.

Kanadoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, aramanın hemen hemen tamamlandığını, şu anda arama tutanaklarının imzalarının devam ettiğini belirtti.

Polisler evden ayrıldıktan sonra Kanadoğlu kameraların karşısına geçti.

TÜRKİYE HEP LAİK KALACAK

"Hukukun üstünlüğü, hukuk ilkelerinin egemen olması için 50 yıl gayret sarf ettim. Hayatım bununla geçti. Ama hiçbir zaman akıldan çıkarılmasın, hiçbir korkuya kapılmadan ömrüm boyunca Mustafa Kemal Atatürk'ün ilkelerinin yanında olacağım. Türkiye sonsuza dek laik kalacaktır."

ARAMA NEDENİ BENİ RENCİDE ETTİ

Arama nedeni Cumhuriyet Gazetesi'ni bombalamak, Danıştay gazetesine saldırı düzenlemek. Tabii insanı rencide eden bu suçlamadır. Yargı kendi başına bırakıldığı sürece bu sorunu çözecektir. Yargıyı kendilerine yardım edecek, silah olarak bir şey olarak gören varsa akıldan çıkarılmasın Türkiye hiçbir dinci diktanın, hiçbir diktanın etkisi altına girmez.

TÜRKİYE'Yİ AYAKTA YARGI TUTAR

Türkiye cumhuriyeti bir hukuk devletidir. Hukuka yapılan bu saldırıların önüne geçilmedilir. Çünkü adaletsiz bir ülke yaşayamaz. Türkiyeyi ayakta tutacak olan sadece ve sadece yargıdır.

ADALET ER GEÇ YERİNİ BULUR

Arama yapan yetkililer elbette ki gayet nazikti. Ben bu Türkiye Cumhuriyeti'nin bir zamanlar başsavcısıydım. Sizde mevcut olan konuşmalarım alındı. TV kanallarında yapılmış söyleşi ve konferans kayıtlarım alındı. Hukuk belirli bir süre için kandırılabilir, aldatılabilir, yanlış bir yere sevk edilebilir ama adalet muhakkak taahhüt eder.

AA

Bu haber toplam 822 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri