Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ArapTuristi Yüzde Yüz Arttı

01 Eylül 2008 / 11:47
Arap turist oranı yüzde 100 arttı, teleferik önünde uzun kuyruklar oluştu.
Bursa'ya gelen Arap turist sayısı, geçen yıla oranla yüzde 100 artmasıyla birlikte turistlerin konforlu seyahati için kabin yolcu sayısı 25'e düşürülen teleferiklerde uzun kuyruklar oluştu

Yerli ve yabancı turistlerin Uludağ'a çıkışta yoğun ilgi gösterdikleri teleferiklerde, daha güvenli yolculuk için kabin yolcu sayısı 40'dan 25'e düşürüldü. Yaz aylarında tam kapasite çalışan teleferik, arap turistlerin de yoğun ilgisi nedeniyle uzun kuyrukların oluşmasına neden oldu.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği eski Başkanı Hasan Erdem'in verdiği bilgiye göre, bu sene Bursa'ya 60 bin arap turist geldi. Bu rakam geçtiğimiz yıl 35 binlerde kalmıştı.

Arap turist sayısındaki yüzde 100 artışın durgun geçen yaz sezonunu büyük oranda haraketlendirdiğini vurgulayan Erdem, Bursa'nın her geçen yıl daha fazla arap turist ağırladığına işaret etti.

Tarihi değerleri, doğal güzellikleri, Uludağ'ı ve kaplıcalarıyla Bursa'nın Arap turistler için vazgeçilmez mekanlardan olduğunu aktaran Erdem, Arap turist ilgisinin her geçen yıl artacağına inandığını ifade etti.

Sabah 08:00'da başlayan seferlerin 22:00'da sona erdiğini belirten görevliler, teleferiğin 8 dakikada Kadıyayla'ya, 8 dakikada da Kadıyayla'dan Sarıalan'a çıktığını aktardı.

Doğal güzellikleri ve konforu nedeniyle Bursa'ya gelen turistlerin büyük çoğunluğunun teleferiği kullandığını kaydeden yetkililer, her yıl artan ilginin yoğunluğu artırdığına işaret ediyor.

0-6 yaş arası çocuklardan ücret alınmayan, 7-12 yaş arasındaki çocuklardan ise 2,5 YTL ücret alınan teleferiklerde, 6 YTL'ye Sarıalana çıkıp geri dönülebiliyor.

Yetkililer, teleferiklerdeki güvenliği ve konforu artırma adına yapılan düzenlemelerin, uzun kuyruklara rağmen vatandaşlar tarafından beğenildiğini söylüyor.

Bu haber toplam 936 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri