Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Archil'in ailesi Trabzon'a yerleşti

17 Ağustos 2008 / 13:36
Bir dönem Trabzonspor'da forma giyen Gürcü futbolcu Archil Arveladze, Gürcistan ile Rusya arasındaki savaş nedeniyle ailesini Trabzon'a yerleştirdi.
Bir dönem Trabzonspor'da forma giyen Gürcü futbolcu Archil Arveladze, Gürcistan ile Rusya arasındaki savaş nedeniyle ailesinin Trabzon'da bulunduğunu ve kendisine bu konuda hiç bir yardımı esirgemeyen Trabzon halkına teşekkür ettiğini söyledi.

Radyo kanalı Best FM'den Özkan Öztürk'ün spor programına telefonla bağlanan Archil, tüm Trabzon halkının ailesi ve kardeşleriyle yakından ilgilendiği için çok mutlu olduğunu belirterek, ''Faruk Özak, Kenan İskender, Sadri Şener, arkadaşım Tolunay ve tüm camia beni aradılar. Ben de ailemi yolladım. İkiz kardeşim Şota'nın ailesi ve diğer kardeşlerimiz Trabzon'da'' dedi.

Archil, kendisinin şu anda Batum'da olduğunu belirterek, ''Ruslar 1200 tank ve 60 bin asker gönderdiler. Son 5 gündür uyuyamadık. Şu anda Batum'dayım evime Tiflis'e gidemiyorum. Ailemi Batum'dan Trabzon'a yolladım. Burada yaşam çok kötü durumda. Kumanya getiriyorlar ama pek bulunamıyor. Doktorlar çok kötü şartlarda çalışıyorlar'' diye konuştu.

Archil, herkesin savaşın durmasını istediğini ama çatışmaların hala tam olarak durmadığını ifade ederek, şunları söyledi: ''Şu anda büyük savaş yok ama birbirlerini vurmaya devam ediyorlar. Şehirde tanklar dolaşıyor. Stresle yaşıyoruz. Ben politikacı değilim. Cezayı gören halk oluyor. Avrupalı gibi yaşamak istiyoruz. Abhazya ve Güney Osetya ile sorunumuz yok. Sorun, bizim Avrupalı gibi yaşamak istememiz. Bundan sonra ekonomi ne olur tam bilemem ama halkımızı zor günler bekliyor.''
Kaynak:
Bu haber toplam 7866 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri