Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Arif Doğan'dan şok itiraf

07.10.2010 23:24
JİTEM'le ilgili çarpıcı açıklamalarına devam eden emekli Albay Arif Doğan, zaman zaman PKK'yı taşeron olarak kullandıklarını da itiraf etti.

Emekli Albay Arif Doğan, Türkiye'yi şaşkına çeviren itiraflarına savcılıkta da devam ediyor. Ses kayıtlarında JİTEM'in neler yaptığını anlatan Doğan, savcıya verdiği ifadede Jitem PKK ilişkisini itiraf etti. "PKK'yı taşeron olarak kullanıyorduk" dedi.''YEŞİL YAŞIYOR''

Doğan'ın savcılıkta yaptığı öne sürülen bir başka itiraf ise "Yeşil"le ilgiliydi.İddialara göre Emekli Albay, 'Yeşil' kod adlı Mahmut Yıldırım'ın yaşadığını ve hala haberleştiklerini ileri sürdü.

ARİF DOĞAN: 'YEŞİL' KOD ADLI MAHMUT YILDIRIM'I TANIYORUM, ARKADAŞIM. TUNCELİ'DE ZAMAN ZAMAN GÖRÜŞÜYORUZ. YEŞİL HALA YAŞIYOR. ARACI EKİPLERLE GÖRÜŞÜYORUZ HALA.

SAVCI: YEŞİL NEREDE?"

Savcı'nın Yeşil Nerede? sorusuna cevap vermedi. JİTEM'i kurduğunu yineledi. Savcıyla arasında işte bu dialoglar yaşandı.

ARİF DOĞAN: JİTEM'İ BEN KURDUM VE YÖNETTİM. JİTEM DONDURULDU. JİTEM'E İLİŞKİN TÜM BELGELER HALA BİR JİTEM GÖREVLİSİNDE DURUYOR.

SAVCI ZEKERİYA ÖZ: KİM BU İSİM?

ARİF DOĞAN: BU İSMİ SÖYLEYEMEM BENİ ÖLDÜRÜRLER.

Kaynak:
Bu haber toplam 1440 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri