Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Arınç'tan resepsiyon açıklaması

17.10.2010 16:28
Arınç, "CHP'nin "29 Ekim" resepsiyonuna katılmaması dünyanın sonu değil" dedi.

 

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, CHP'nin29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resepsiyonuna katılmamasının dünyanın sonu olmayacağını belirterek, ''Bu bir davettir. İsteyen katılır isteyen katılmaz. Ama bir kişi bir partiyi temsil ediyorsa, o kişinin katılıp katılmaması anlam kazanır. Bir protestoya dönüşmemesi lazım'' dedi.

Arınç, Manisa-Demirci Kültür, Sanat ve Dayanışma Derneği'nin Çevre ve Orman Bakanlığı tesislerindeki Keşkek Şöleninde basın mensuplarının sorularını yanıtladı. CHP'nin resepsiyona katılıp katılmayacağına ilişkin farklı açıklamaların hatırlatılması üzerine Arınç, ''Dünyanın sonu değil'' şeklinde konuştu.

Davete isteyenin katılacağını, isteyenin de katılmayacağını belirten Arınç, ''Ama bir kişi bir partiyi temsil ediyorsa bu partiyi temsil eden kişinin katılıp katılmaması anlam kazanır. Bunun bir protestoya dönüşmemesi lazım'' ifadelerini kullandı.

Resepsiyona katılmamanın onlarca gerekçesi olabileceğini dile getiren Arınç, şöyle konuştu:

''Rahatsız olabilirsiniz, başka bir ilde görevde olabilirsiniz, başka bir meşguliyetiniz olabilir. Katılmak mecburiyeti hiç kimse için yoktur. Burada asıl olan oraya katılma konusunda bir ayrımcılığın yaşanmamasıdır. Önemli olan davettir.''


 

Bu haber toplam 1000 defa okunmuştur

Etiket(ler): ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri