Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Özel Kuvvetler'deki aramada şok iddia

27.12.2009 09:51
Ankara'da mahkeme kararıyla Özel Harbe Bağlı Seferberlik Tetkik Kurulu'nun 5 savcı tarafından aranması olayında içeride çok büyük kriz çıktığı öğrenildi. İşte o krizin ayrıntıları...

Arınç suikastı soruşturması kapsamında 8 özel harpçinin gözaltına alınmasıyla sonuçlanan Genelkurmay'a doğrudan bağlı Seferberlik Tetkik Kurulu Başkanlığı'ndaki aramada, Özel Harp Subayları Fiziki Direniş Gösterdi, İkinci Başkan Güler Hakime Ricada Bulundu!

Ankara'da Mahkeme Kararıyla Özel Harbe Bağlı Seferberlik Tetkik Kurulu'nun 5 savcı tarafından aranması olayında içeride çok büyük kriz çıktığı öğrenildi.

Askeri personel savcılara arama yaptırmadı. Savcıların sadece gözaltına alınan Albay E.Y.B ve Binbaşı İ.G.'nin odasını aramaları için savcılara izin verdi.

ASKER FİZİKİ DİRENİŞ GÖSTERDİ

Savcılar mahkemenin verdiği arama kararının bütün delillerin toplanması amacıyla verilmiş genel arama kararı olduğunu belirtip, evrakların bulunduğu bölümlerde arama yapacaklarını belirttiler. Askeri personelin fiziki direnişi üzerine, kriz gece saat 02.30'a kadar sürdü.

Savcılar arama yaptırılmaması üzerine gece 02.30 civarı kararı veren hakimi durumdan haberdar ettiler ve "verdiği kararın gereğini yerine getiremediklerini" ilettiler.

KAPI VE PENCERELER BİLE MÜHÜRLENDİ

Bilgi üzerine hakim Seferberlik Tetkik Kurulu binasına geldi. Ancak askeri personel hakime de direndi ve evrak bölümlerini arattırmadı. Sabahın ilk ışıklarına kadar süren gerilim sonrası hakim, sabah 06 civarı, arattırılmayan ve önemli delillerin olduğu düşünülen bütün bölümlerin kapı ve pencerelerini mühürledi ve binadan ayrıldı.

GENELKURMAY İKİNCİ BAŞKANI GÜLER DEVREYE GİRDİ

Uykusuz gece karargahta da sürdü Genelkurmay İkinci Başkanı Aslan Güler'in hakimle görüştüğü ve arattırılmayan evrak bülümleri için ricada bulunduğu öğrenildi. Genelkurmay Başkanı Org. İlker Başbuğ da durumdan bilgilendirildi.

Sözkonusu bölümler halen arattırılmıyor. Genelkurmay Başkanı Org. İlker Başbuğ konuyla ilgili Başbakan'la görüştü..

Kaynak:
Bu haber toplam 1290 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri