Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Baykal'ı çok kızdıracak sözler

25.10.2009 15:15
AKP-CHP arasındaki gerilime hergün bir yenisi ekleniyor. Başbakan Yardımcısı Arınç, CHP lideri Baykal'ı çok kızdıracak.
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, ''Şu anda bir senaryo olsa, AK Parti 'hükümetten çekiliyorum' dese, 'Sayın Baykal bugün hükümeti kur' dense inanın kaçar, iktidara hazır değil''dedi.

Bülent Arınç, Anavatan Partisi'nden AK Parti'ye geçen Manisa'nın Saruhanlı ilçesi Paşaköy beldesi belediye başkanı Dilşat Ulaş ve meclis üyelerine parti rozeti takılması töreninde konuştu. MHP'nin muhalefet partisi olduğunu anımsatan Arınç, ''Son seçimlerde parlamentoya girdi. Sayın Bahçeli'nin karşısına aday çıkacağı söyleniyor. Bu adaylardan bir tanesinin İzmir'de başına gelenleri gazetelerde okudunuz. O kişi MHP tabanına uzak değil ama İzmir'de hayatını zor kurtardı'' dedi.

CHP ile ilgili sokaktaki herkesin ''Baykal'ın ileriye yönelik olumlu cümle kurmadığını'' söylediğini dile getiren Arınç, şöyle konuştu:

''Pozitif bir şey yok. 'Kardeşim bu kötü peki sen ne yapacaksın?'. Bunu yapmaya çalışanları niye bu kadar kötülüyorsunuz? Şu anda bir senaryo olsa AK Parti 'Hükümetten çekiliyorum' dese, 'Sayın Baykal bugün hükümeti kur' dense, inanın kaçar, iktidara hazır değil. 'Ne yaparım da ülkeyi daha ileri götürürüm' diye düşüncesi yok. 'Bugün kim iktidar olur' diye sorarsanız, bütün köşe yazarları, anketler 'AK Parti rakipsiz' diyor. Keşke rakibimiz olsa biz ciddi rakiplerle mücadele etmekten mutlu oluruz.''

"2000-2001 krizlerinde ülkeyi yoksullaştıran insanların şimdi kalkıp da 'bu iktidar memleketi satıyor' demesine kimse aldanmaz. Bunlar boş laflar ama çirkin laflar. Biz milletimize bakacağız CHP'nin, MHP'nin Türkiye'nin yarısında teşkilatı yok. Bizim Tunceli dışında her ilde milletvekilimiz var. Biz halkın partisiyiz.''

Bu haber toplam 1178 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri