Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Arınç çiftçiden özür diledi

24 Eylül 2008 / 08:33
Eski Meclis Başkanı AK Parti Manisa Milletvekili Bülent Arınç, Manisalı çiftçiden özür dilemeye hazırlanıyor.
Eski Meclis Başkanı Bülent Arınç bugünlerde bir hayli dertli! Dün ekrana yansıyan tartışma görüntülerinin kendisini çok üzdüğünü ifade eden Arınç, Manisalı çiftçiden özür dileyeceğini söyledi. Arınç'a göre yüksek tansiyonun nedeni tuttuğu oruç!

Eski TBMM Başkanı ve AK Parti Manisa Milletvekili Bülent Arınç, Manisa Turgutlu'da bir çiftçi ile arasında geçen olayı tasvip etmediğini, yaşanan tartışmadan fevkalade üzgün olduğunu belirterek, ''Günün yorgunluğu ve iftara çok yakın bir saatte bu şekilde bir konuşmaya muhatap olmak, beni fevkalade olumsuz etkiledi. Ben de böyle bir cevap vermek mecburiyetinde kaldım'' dedi.

Konuya ilişkin sorularını yanıtlayan Arınç, geçen hafta pazar günü yapılan Turgutlu ilçe kongresinde, bir şahsın çevresindeki birkaç kişiyle birlikte sürekli söz atıp konuşmak istediğini tespit ettiğini, bunun üzerine kendisine söz verdiğini söyledi.

Bu kişinin ayağa kalkarak, kuru üzümde yaşanan bazı sıkıntılar nedeniyle ''bizi öldürdünüz, bizi yok ettiniz. Bu sebeple AK Parti ve Hükümetinize teessüf ederim'' dediğini belirten Arınç, kendisine konuşmasını bitirdikten sonra cevap vermek istediğini, ancak bu kişinin suçlamalara devam ettiğini anlattı.

''FARKLI YORUMLAR YAPMAK DOĞRU DEĞİL''
Manisa'nın Turgutlu ilçesinde yaşadığı olayla ilgili farklı yorumlar yapmanın doğru olmadığını dile getiren Arınç, ''Evet, ses tonumuzu yükseltmiş olabiliriz, ama bu karşılıklı olarak cereyan etmiştir. Ben onun yanlış tavrına karşı, sözümü biraz yükselterek, belki de maksadını aşan bir davranışla, kendisiyle konuşmamı sürdürdüm. Bizi, çiftçiyi öldürmekle itham etmek, kesinlikle kabul edilemez'' dedi.

AK Parti'nin çiftçiye verdiği desteğin herkes tarafından bilindiğini anlatan Arınç, ''Ben ismi geçen Süleyman Aksu ile yaşadığımız olaydan dolayı üzgün olduğumu ve özür dilediğimi ifade ediyorum. Kendisiyle gerekirse Turgutlu'daki bir ziyaretimde görüşmek de isterim. Kendisiyle 'kimler konuştu, ne konuştu?' Bunlar beni ilgilendirmez. Ama yaşı benden büyük olan bir insanla yaşadığımız bu tatsız tartışma nedeniyle kendisini ziyaret edip görüşmeyi arzu ederim. Yaşanılan tartışmayı, yaşanmaması gereken bir olay olarak görüyorum. Tekrar kamuoyundan özür diliyorum'' diye konuştu.


Kaynak:
Bu haber toplam 912 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri