Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Arınç'a suikast olayında müthiş iddia

27.12.2009 12:24
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a suikast tartışmalarında çok tartışılacak bir iddia da Fatih Altaylı'dan geldi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a suikast iddiasıyla ilgili sis perdesi henüz aralanmadı. Polis ve askerin açıklamaları birbiriyle çelişirken Habertürk Gazetesi yazarı Fatih Altaylı kulislerde konuşulan, ama çok dile getirilmeyen bir başka iddiayı yazdı. Altaylı'nın bugünkü köşesinde yer alan yazıya göre, Arınç'ın evinin yanında yakalanan askerler Arınç'a suikast için değil, TSK'dan Arınç'a bilgi sızdıran askeri takip ediyordu.

İşte Altaylı'nın o yazısı:

Köstebek ihbarı!

Çok güvenilir bir kaynaktan aldığım bir bilgiyi doğrulatmak için çok uğraştım.
Kaynağıma güvenmediğimden değil. “Double check” yapmak için.
Doğrusu “double check”i başaramadım ama kaynağıma güvendiğim için bunu yazmak gerek diye düşünüyorum.
Bülent Arınç’ın oturduğu sitenin önünde yakalanan iki subayı ve ardından ortaya atılan “Arınç’a suikast girişimi” iddialarını hepiniz biliyorsunuz.
Benim anlatacaklarım ise o gece “aslında ne olduğu” ile ilgili.O gece Genelkurmay Özel Kuvvetler’i arayan bir kişi, “Genelkurmay’ın askeri bilgilerini sızdıran üst düzey subay, şu anda Bülent Arınç’ın evinde, AKP’lilerle buluştu” istihbaratını verir.
Bunun üzerine o iki subay, Arınç’ın evini gözetlemek ve “köstebek subayı” belirlemek üzere Arınç’ın evinin bulunduğu sitenin önüne giderler.
Aynı anda, numarası ve yeri daha sonra tespit edilen ankesörlü bir telefondan Ankara Emniyeti aranır ve kimliği meçhul bir kişi, “İki subay şu anda Bülent Arınç’ın evinin önünde Arınç’a suikast yapmak üzere” ihbarında bulunur.
Alarma geçen polis, güvenlik önlemlerinin zaten yoğun olduğu bölgede hemen operasyon düzenler ve içinde iki askerin bulunduğu otomobil yakalanır.
Bu arada olay yerinin hemen yakınında bulunan bir başka otomobil vardır ancak operasyon sırasında bu otomobil kaçar ve yakalanamaz.
Kaynağım, “Ortada ne bir suikast var ne de başka bir şey. Zaten savcılık da bu görüşte. Yakalanan subayların ne üzerlerinde, ne otomobillerinde, ne de
evlerinde bir suç unsuruna rastlandı. Kâğıtta adres olduğu
doğru ama amaç köstebek yakalamaktı” diyor.
Olabilir mi?

Bu haber toplam 1432 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri