Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Arınç"Mumcu'nun Durumuna Düşersin"

09 Temmuz 2008 / 10:43
Hala AK Parti'den ayrılmayan Abdüllatif Şener'e anlamlı bir yanıt verdi.
Katıldığı bir televizyon programında gündeme ilişkin soruları cevaplayan AK Parti Manisa Milletvekili ve eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, yöne parti kurma çalışmaları başlattığını ilan eden Abdüllatif Şener'e ince göndermelerde bulundu. Şener'in birilerinin senaryosuna göre hareket ettiğini belirten Arınç, "Aynı çizgiden geliyoruz. Milli görüş gömleğini birlikte giydik. Merve Kavakçı ile yan yana oturduk. Eşlerimiz örtülüyse ikimizin de aynı. Beni eleştirenler seni neden alkışlıyor? Beni topa tutanlar seni neden alkışlıyor bunu düşünmeni tavsiye ediyorum" dedi.

Bunu yapacaksan parti ile ilişkini derhal kes

Arınç, Şener'in izleyeceği politika ile ilgili şu öneriyi de tekrarladı: "Ya bunu yapacaksın, yine AK Parti'de beraber bütünleşeceğiz, ya da yeni bir parti kuracaksan, o zaman ilişkilerini en kısa sürede keseceksin. Hem içeride kalıp hem de böyle yapmak. Gittiğe yerlerde AK Partililer kendisini karşılıyor. Ak partililer kendisini karşılıyor, ama arkadaşımız AK Parti’de bir şey kalmadı gibi laflar ediyor. Çok sevdiğim bazı arkadaşları milletvekili olamadığı için onları bir araya gietiririm gibi bir duygusallıkla hareket ediyor."

Peşinden gidecek varsa hemen ayrılsın partiden

Arınç, “AK Parti’nin mevcut milletvekillerinden Şener’le birlikte hareket edecek olan var mı sizce?” sorusuna şu karşılığı verdi: “Milletvekili arkadaşlarımın özel hayatlarına kadar bilirim. Ben her milletvekilini birebir ilişkim olmasa da Şener’in ayrılması ile ayrılacak olan varsa lütfen hemen ayrılsın. Bu sayı birse ikiyi geçmez.”

Erkan Mumcu'nun durumuna düşersin

Arınç, Şener’e; “Buradan arkadaşımıza sesleniyorum. Erkan Mumcu’nun durumuna düşme. Erkan mumcu bugün hangi durumdaysa aynı duruma düşersin” uyarısında da bulundu.

Baykal'a acıyorum

Bülent Arınç’a yöneltilen sorular arasında Baykal ve Bahçeli’nin muhalefet anlayışları da vardı. İşte Arınç’ın CHP ve MHP liderleri ile ilgili sözleri: “Baykal’ın siyasette geldiği noktayı acınacak bir nokta olarak görüyorum. 2007’de de milletvekillerinin yarısını kaybeden bir partiyi bundan sonra da ileriye götüremeyeceği çok açık. Sayın Baykal’a sesleniyorum, mademki sen Ergenekonun avukatısın, bunun için hiçbir şey yapmazsan barajın altında kalırsın. Ne ismet Paşa, Ne Erdal İnönü, ne Bülent Ecevit, ne Altan Öymen, asla böyle bir sözü söylemedi, söylemezdi de.”

Bahçeli'yi danışmanlarının yanılttığına inanıyorum

“Bahçeli buna karşın daha dikkatli davranıyor. Ancak Fetret Devri ifadelerini neden kullandı bilmiyorum. Tavırlarını uygun bulmuyorum ve bazı danışmanlarının onu yanılttığına inanıyorum. Ama siyasette üsluba dikkat etmek gerekiyor.”
Bu haber toplam 866 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri