Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Arınç'tan Kafese Girenlere Tepki

25.11.2009 20:36
Arınç, Kafes Eylem Planı'yla ilgili haberlere belli basın organlarının sayfalarında ve ekranlarında yer verilmemesini eleştirdi.

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Kafes Eylem Planı'yla ilgili haberlere belli basın organlarının sayfalarında ve ekranlarında yer verilmemesini eleştirdi. 
 

Arınç, eylem planın doğru olma ihtimalini gözeterek yayın yapılmasını istedi.

Arınç, Başbakanlık muhabirleriyle yaptığı sohbet toplantısında, Kafes Eylem Planı'yla ilgili bir soru üzerine, Türkiye'nin bir hukuk devleti olmasını istediğini belirterek, "Hukuk devletine yakışmayan, hukuk devleti içerisinde kurumlara verilen görevlerin dışında yasadışı bir takım örgütlenmeler, bir takım birliktelikler nerede kurulursa kurulsun bunlarla mücadele edilmesi gerektiğine inanan bir insanım." dedi.

Yanlış yapan insanların o kurumlardan bir bir temizlenmesi gerektiğine inandığını kaydeden Arınç, "Bana bağlı kurumlarda böyle bir harekatın olduğunu öğrensem, kanunun bana tanıdığı bütün yetkileri hiç vakit geçirmeden kullanırım. Herkesin yapacağına inanırım. Yapmayanlar da vazifelerini yapmayan insanlar demektir." diye konuştu.

Arınç, basın organlarının yarısında henüz bu konuyla ilgili bir kelime ve cümle bulmanın mümkün olmadığını ifade etti.

Arınç, Türkiye'nin Avrupa standartlarında bir demokrasiye kavuşmasını istediklerini vurguladı.
 

Bu haber toplam 1140 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri