Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Arıtman hakkında şikayetçi

18 Mayıs 2008 / 10:18
Fatma Kurtulan'ın dağda çekilen bir fotoğrafın kendisine ait olduğu yönündeki haberler üzerine şikayetçi olduğu davanın görülmesine başlandı.
O fotoğraf mahkemede
DTP'li Kurtulan'ın terör örgütü üyeleriyle dağda çekildiği iddia edilen fotoğrafın davası başladı

Demokratik Toplum Partisi (DTP) Van Milletvekili Fatma Kurtulan'ın dağda çekilen bir fotoğrafın kendisine ait olduğu yönündeki haberler üzerine şikayetçi olduğu davanın görülmesine başlandı.

DTP'li Kurtulan fotoğrafın kendisine ait olmadığını savunurken fotoğrafın kendisine ait olduğu iddiasında bulunan CHP Milletvekili Canan Arıtman hakkında da şikayetçi olduklarını söyledi.

Bakırköy 2. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya DTP'li milletvekili Fatma Kurtulan TBMM'ye ait resmi aracıyla geldi. Duruşma sonrası adliye önünde basın açıklaması yapan Kurtulan, söz konusu fotoğrafların yayımlandığı Akşam ve Tercüman gazetelerinin sorumluları ve haberi yapan muhabir hakkında şikayetçi olduğunu belirtti. Haberlerin kamuoyunu yanılttığını ifade eden Kurtulan, "Başka bir kadın gerillaya, başka bir militana ait fotoğraf bana aitmiş gibi gösterildi. Bu nedenle hem can güvenliğim tehdit altına girdi hem de cinsiyet ve milliyet ayrımcılığı yapıldı." diye konuştu.

Davalı tarafın savunmasında kendisini PKK ile ilişkilendirdiğini kaydeden Kurtulan, "Rehin alınan askerleri almaya gittiğimizdeki rahat tavırlarımızdan dolayı PKK ile bağlantı kuruyorlar. Biz askerleri almaya giderken resmi yetkililere bilgi vermiştik. Askerleri getiren ABD'lilere teşekkür edilirken bize edilmiyor." dedi.

Kurtulan, "O fotoğrafın Fatma Kurtulan'a ait olduğuna eminim" dediğini iddia ettiği CHP İzmir Milletvekili Canan Arıtman hakkında da şikayetçi olduklarını söyledi.

Bu arada, kendilerini feministler olarak tanıtan bir grup kadın da basın açıklamasıyla Kurtulan'a destek verdi. Grup adına açıklama yapan Esra Öztürk, "DTP'li Kürt kadınlar milletvekili seçildiklerinde özel hayatları didiklenerek doğru olmayan haberlerle cinsiyetçi ve milliyetçi baskılarla karşı karşıya bırakıldı. Fatma Kurtulan'ın özel hayatı da bir çok yönüyle basın tarafından yağmalandı. Bu saldırılara karşı Fatma Kurtulan'ın yanındayız." şeklinde konuştu.

Kaynak:
Bu haber toplam 762 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri