Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Arkadaşları onu ölüme götürdü

02.09.2009 02:17
Bu acı sözler, bir annenin sözleri.. Balerin bir annenin...Uyuşturucu batağına sürüklenen Begüm kötü arkadaş kurbanı..
Lise yıllarında uyuşturucuyla tanışan 23 yaşındaki Begüm, kurtulmak için tedavi görmeye başladı.

Tam başardı derken dün gece gittiği arkadaşının evinde aldığı aşırı doz nedeniyle kalbi durdu. Begüm’ün annesi, “Eski arkadaşları onu hiç rahat bırakmadı” dedi.

AŞIRI DOZDAN HAYATINI KAYBETTİ

UyuŞturucu, 23 yaşındaki üniversite öğrencisi Begüm Veral’ı da ölüme götürdü. Kocaeli Üniversitesi öğrencisi Begüm, ziyarete gittiği arkadaşlarının evinde koluna enjekte ettiği aşırı dozda uyuşturucu nedeniyle hayatını kaybetti.

Begüm Veral arkadaşlarının Kadıköy’deki evlerine gitti. Evde altı arkadaş toplandılar. Geç saatlere kadar sohbet edip, içki içtiler. Gece saat 01.30’da Begüm tuvalete gitti. Uzun süre çıkmayınca arkadaşları kapıyı kırıp tuvalete girince Begüm’ü yerde yatarken buldular.

BABASI BALET ANNESİ BALERİN

Eve gelen sağlık ekipleri nabzı atmayan Begüm’ü, uzun süre kalp masajı yaparak hayata döndürmeye çalıştı ama olmadı. İfadeleri alınan dört arkadaşının, Begüm’ün uyuşturucu kullandığını bilmediklerini söylediler. Begüm Veral, balet bir baba ile balerin bir annenin kızıydı.

Annesi ve babası ayrılınca anneannesinin yanında kalmaya başlamıştı. Kocaeli Üniversitesi öğrencisi Begüm önceki gün annesiyle birlikteydi. Kızının lise yıllarında uyuşturucuya alıştığını söyleyen acılı anne Yeşim Argun, “Bir erkek arkadaşının zorlaması ile eroine alışmış. Bana bu illetten kurtulmak istediğini söyledi. Şubat başında AMATEM’e yatmıştı 31 Mart’ta çıktı. Kendisi de bu illetten kurtulmak istiyordu ama eski arkadaşları onu hiç rahat bırakmadı. Tedaviden çıktıktan sonraki dönemde morali çok düzgündü” dedi.

Altın vuruş iddialarını reddeden Argun, “Ölümü için doz aşımı diyebiliriz. Eğer intihar etmek istese bana bir şekilde not bırakır veya ulaşırdı” dedi.

Kaynak:
Bu haber toplam 1248 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri