Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AROG çalın tı mı?

14 Aralık 2008 / 08:43
Cem Yılmaz'ın A.R.O.G'u ile 2004 yılında çekilmiş hangi film arasında şaşırtıcı benzerlikler bulundu?

Mega Magazin programının iddiasına göre "A.R.O.G" ile 2004 Fransız yapımı "RRRrrrr" adlı komedi filmi şaşırtıcı bir şekilde birbirine benziyor.

Alain Shabat''ın yönettiği Marina Fois ve Gerard Depardieau'nun başrolde oynadığı ve taş devrinde geçen "RRRrrrr" filmi Fransa'nın tüm zamanlarda en çok izlenen üçüncü komedi filmi. Ülkemizde de sinemalarda ve TV'de gösterildi.

İşte iki filminin şaşırtıcı benzerlikleri;

-İki film de taş devrini günümüz esprileriyle ti'ye alıyor.

-"A.R.O.G"da Arif'in fragmanlarda da yer alan meşhur dinozorla yüzyüze karşılaşma sahnesinin aynısı "RRRrrrr"da da var.

-"A.R.O.G"da iki kabile arasında çekişme var. "RRRrrrr"da da iki kabile arasında çekişme var. "A.R.O.G"daki iki kabile çekişmeyi sonlandırmak için futbol maçı yapıyorlar. "RRRrrrr"da da iki kabile aralarındaki çekişmeyi bitirmek için voleybolu andıran geyikbol maçı yapıyorlar. Bu maçların sonunda oyuncuların sevinçleri de birebir aynı.

-"A.R.O.G"daki isimler de benziyor. İki filmde de Kaaya adlı karakter var. "A.R.O.G"da Nil Karaibrahimgil "Mimi"yi, "RRRrrrr"daki baş kadın karakterin ismi Higi...

-İki filmde de rakip kabilelerin çocukları birbirine aşık.

-İki filmde de başroldeki erkek oyuncular maymunla yakınlaşma içine giriyorlar.

CEM YILMAZ İDDİALARA NE DEDİ?

Ortaya atılan bu iddalar karşısında filmin, yönetmeni, senaristi ve oyuncusu Cem Yılmaz “Bu konuyla ilgili hiçbir görüş bildirmeyeceğim. Saçma sapan bir iddia. Ne görüşü alacaksınız bununla ilgili” dedi.

Yılmaz, “Hokkabaz filminde de çalıntı suçlamalarıyla karşılaşmıştınız?” sorusuna ise “Evet daha öncede böyle bir haber çıkmıştı. Hep oluyor böyle şeyler. Bu konularla ilgilenmiyorum” yanıtını verdi.

Kaynak:
Bu haber toplam 1332 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri