Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AROG'un izini Yahşi Batı sildi

04.01.2010 01:39
AROG filmi ile eleştiri oklarının hedefi olan Cem Yılmaz, son filmi Yahşi Batı ile galaya gelenlerden geçer not aldı.

Filmin Kanyon AVM'de yapılan galasına katılan konuklar Yahşi Batı filmini başarılı ve komik buldukları konusunda fikir birliğine vardı. Yılmaz Erdoğan, Demet Akbağ, Kenan ve Ozan Doğulu, Carolina Koç, Nevbahar Koç, Pınar Altuğ ve Yağmur Atacan gibi tanınmış isimlerin katıldığı gala öncesi basın toplantısı düzenleyen Cem Yılmaz gazetecilerin sorularını cevapladı.

Cansu Dere gelmedi

Cem Yılmaz'ın filminde kısa bir rol oynattığı ve geçen aylarda kavga edip ayrıldığı eski sevgilisi Cansu Dere, galaya katılmadı. Filmde başrol oyuncularından Zafer Algöz de rol aldığı bir tiyatro oyununun olması nedeniyle galaya geç saatlerde gelebildi.

En komik kim yarışmasında yokum Gazetecilerin sorduğu soru üzerine Şahan Gökbakar'ın Recep İvedik 3 filmi ile vizyona girmesi sonrası yaşanacak bir gişe savaşının tarafı olmayacağını söyleyen Yılmaz, "Eğer bu en komik kim yarışmasına döndürülmüşse ya da onun altı kurcalanıyorsa ben bu yarışmada yokum" dedi.

 

"Taktir ettiğim jön var, o da Kenan İmirzalıoğlu"

Gazetecilerin "Hep aynı kadroyla uzun süredir film çekiyorsunuz, yani nesil jönlerden yeni oyuncu arkadaşlar da artık sizin filmlerinizde rol alabilir mi?' sorusuna ise Yılmaz, "Türk sinemasındaki takoz probleminden mi bahsediyorsunuz?'" şeklinde cevap verirken Yılmaz, daha sonra yaptığı espri ve açıklamalarla durumu toparlamaya çalıştı.Yılmaz, eski sevgilisi Cansu Dere ile başrol oynayan İmirzalıoğlu için "Benim takdir ettiğim bir jön var o da Kenan İmirzalıoğlu onu Ezel'den beri severiz ama Ozan da benimle rol alırken durumu 5 cm takozla kurtarıyor' dedi.

ABD'li de kendini yorarsa filmi beğenir Yaptığı "Yahşi Batı" filminin ABD'de izleyici bulup bulmayacağının sorulması üzerine Cem Yılmaz, "Biz nasıl Avatar'ı üç boyutlu gözlük takarak izliyorsak, onlar da bu filmi izlerken biraz düşünürlerse filmi izleyebilirler" diye konuştu.

 

RTÜK'le problemi televizyonlar çözer

Yedi yaş sınırlamalı filmindeki bazı aksaklıkları televizyonda filmi gösteren kanalın çözebileceğini söyleyen Yılmaz, 'Bizim RTÜK'le problemimiz yok, sorun çıkarsa televizyonlar sorunu çözer" dedi.

Keşke o sahnede be olsaydım

Yahşi Batı'nın galasından önce basın toplantısı düzenleyen oyuncular ilginç demeçler verdiler filmde argo kelimeler ve duş sahnesi nedeniyle 7 yaş üzeri sınırını getirildiğini söyleyen Ozan Güven, "Şunu belirtmek isterim ki, o sahnedeki Demet Evgar değil öyle yazıldı çizildi ama bir başkası" dedi. Bu lafın üzerine kısık sesle "Keşke ben olsaydım" diyerek herkesi şaşırttı.

"Bizim festivallerimiz benim için daha önemli"

"Oscar benim için insanların kırmızı halıda yürüdüğü ödül dağıtıldığı bir aktivite benim için, çok yormam düşünmem Oscar aday adaylığını yada adaylığını... Kendi film festivallerimizi ödül törenlerimiz var ama öncelikle onları büyütmek yüceltmek gerek uluslararası anlamda" şeklinde konuşan Yılmaz "Bizim çekirdek bir kadromuz var aynı kadro daha nice filmler yapacağız. Bizim kendi film festivallerimiz daha önemli benim için. Biz bir ekibiz Özkan Uğur, Ozan Güven daha nice filmler yapacağız." şeklinde konuştu

Mazhar abi sinemayı bırakmadıysa Bir zamanlar yedikleri içtikleri ayrı gitmeyen Yılmaz'ın ilk filmi 'Her şey Çok Güzel Olacak' ta da rol alan Mazhar Alanson ilgili soruyu ise espriyle geçiştiren komedyen "Yaparız yine oynarız" dedikten sonra tabii Mazhar abi tabi sinemayı bırakmadıysa" diyerek Mazhar Alanson'a sıcak bakmadığını şaka yollu belirtti.

Bu kıyas benim dışımda

Sürekli Recep İvedik filmi ve gişe başarısıyla kıyaslanan Cem Yılmaz filmleri hakkında ise "Benim dışımda gelişen olaylar hiç düşündüğüm bir konu değil ha derseniz ne kadar gişe bekliyorsunuz mümkün olan en çok sayıda o ayrı bir şey. Ayrıca bu filmden elbet para bekliyorum, kendim eğleneyim diye yapmadım biz de oyuncu paraları dolgundur ama bazı yerlerde bu filmden çok para kazanacağım şeklinde yazılar çıktı. Ben öyle bir beyanat vermedim" şeklinde konuştu.

Ömer daha iyi

Daha önce yönetmenlik denemesi de olan Yılmaz'a bu filmi niye siz yönetmediniz sorusuna ise kısa net veren Cem Yılmaz "Ömer Faruk Sorak benden daha iyi... Ondan benden daha iyi yapardı ve yaptı da..." diyerek kompleksiz bir davranış sergiledi

Bu haber toplam 2586 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri