Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Arslan'ın Babası Banka hesabı Kaynağını Açıkladı

28 Temmuz 2008 / 12:54
Danıştay saldırganı Alparslan Arslan'ın babası İdris Arslan, banka hesaplarında yaşanan artışı ve 100 bin YTL''lik banka hesabının kaynağını açıkladı.
Nergis DEMİRKAYA'nın haberi

Danıştay saldırganı Alparslan Arslan'ın babası İdris Arslan, banka hesaplarında yaşanan artışı, emekli ikramiyesi ve oğlunun otomobil satışından elde edilen para olarak açıkladı. Ergenekon iddianamesinde Danıştay saldırısını düzenleyen Alparslan Arslan'ın anne babasının banka hesaplarında, saldırıdan sonra 100 bin YTL'yi bulan para hareketliliği yaşanması dikkat çekici bulunmuştu. İdris Arslan 100 bin YTL''lik banka hesabının kaynağını SABAH'a açıkladı.

Danıştay saldırısından sonra 2006 yılı Eylül ayında emekliye ayrıldığını hatırlatan İdris Arslan, 48 bin YTL emeklilik ikramiyesi aldığını söyledi. Saldırıdan sonra oğlunun Opel Astra marka otomobilinin Emniyet'ten kendisine verildiğini belirten Arslan, bu arabayı da 16 bin YTL'ye sattığını açıkladı.

İdris Aslan ayrıca saldırıdan sonra Emniyet'ten oğluna ait olan 20 bin YTL tutarında çek aldığını, bunu da tahsil ettiğini anlattı. Saldırıdan 2-3 yıl önce oğlunun İstanbul'da bir arkadaşıyla birlikte aldıkları dairenin satıldığını ve buradan ellerine 40 bin dolar geçtiğini söyledi.

Danıştay olayından sonra kendilerine para verildiği iddialarını da gülünç bulan İdris Arslan " İddia sahibi iddiasını ispatla mükelleftir. Benim aldığım paralar, yaptığım harcamalar ortada, rahatlıkla ispatlanabilir. İddianamedeki somut delil nedir?" diye konuştu.

Arslan, Danıştay saldırısı ile Ergenekon davasının ilişkilendirilmesine de tepki gösterdi. Yaptığı son görüşmede oğlunun, "Osman Yıldırım yalan söylüyor" dediğini aktaran Arslan, oğluyla Veli Küçük'ü yan yana gösteren fotoğraftaki kişinin oğlu olmadığını tekrarladı
Kaynak:
Bu haber toplam 1024 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri