Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Artık Dizel Araçlar da LPG'li....

01 Ağustos 2008 / 07:58
Benzinli araçlardan sonra dizel araçlara da LPG takılmaya başlandı
Dizel araçlara takılan tüp sayesinde yakıttan yüzde 30 tasarruf sağlanacak. Baltalimanı'nda Portaxe restoranda yapılan "Dizel araçlarda LPG uygulaması" projesi tanıtım toplantısına Milano Sıralı Otogaz Sistemleri Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Demirhan ve ünlü Hollywood yıldızı Janet Edward's katıldı. Toplantıda konuşan Erkan Demirhan, "Dizel motorlar günümüzde ortalama yüzde 70-80 verimle çalışmaktadır.

Geride kalan yüzde 30 oranında yanmamış dizel, hem egzozdan hem de motor yağına karıştırılarak dışarı atılır. Milano D-gas LPG sistemi yanma odasında temiz, çabuk ve tam anlamı ile karışım sağlayarak bu yanmamış mazotu yakar. Bir petrol birikintisine kibrit attığınızda çıkan flaş ateşlenme gibi yanma olanağı sağlar. Yanmamış dizelin yanmaya ortak edilerek yapılan ateşleme sonucunda hem ekstra güç hem de tasarruf elde edilmektedir. Milano LPG motorunuzu daha etkili ve güçlü hale getirmektedir" dedi.

Yeni sistemin artan petrol fiyatlarına alternatif oluşturduğuna dikkat çeken Demirhan, "Petrolün fiyatı 150 dolara kadar yükselmiştir. Bu yıl için olabilecek en düşük seviye ise 120 dolar civarında olabileceği tahmin edilmektedir. Geçen yıl bu fiyatın 70 dolar civarında olduğu düşünülürse sektörümüzün çok parlak bir geleceği olduğu şüphesiz" şeklinde konuştu.
Bu haber toplam 5730 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri