Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Aselsan Ergenekon'un içinde mi?

30 Temmuz 2008 / 13:37
Aselsan'da zincirleme mühendis intiharları yaşanmıştı. Bu intiharlar da Ergenekon İddianamesi'ne girdi. Ergenekoncular bilgi sahibi..
Ergenekon sanıklarının eylem planları üzerinde çalışırken, bir yandan da Aselsan'da arka arkaya intihar eden üç mühendisin 'Şüpheli ölümü'ne ilişkin görüşmeler yaptığı belirlendi. İddianamedeye giren telefon görüşmelerine göre, Adli Tıp Uzmanı tutuklu sanık Doç. Ümit Sayın, Doç. Emin Gürses'e, 'Adli Tıp uzmanlarından en az birinin' cinayet olduğunu söylemiş.

Sayın, 3 mühendisin ölümüyle ilgili Aselsan'da görevli paşalara brifing de vermiş. Sayın, paşalara 'İnfrates' adı verilen, duyulmayan eşik altı sesler ve mikro dalgalarla sinyal yollayan sistemi anlattı. İddianameye giren Emin Gürses ile Ümit Sayın arasındaki 11 Ocak 2008 tarihli telefon görüşmeleri özetle şöyle:

Emin Gürses: Deniyor ki bu çocuklar durup dururken intihar etmediler.

Ümit Sayın: Öyle yöntemler var... 'İnfratest' duyulmayan eşik altı seslerle, mikro dalgalarla... Cinayetlerden sonra paşalara anlattım. En az biri cinayet deniyor. Deliller var. İkisi intihar olabilir.

İntihar dendi

Aselsan'da çalışan mühendisler Hüseyin Başbilen, Evrim Yançeken ve Halim Ünsem Ünal, 2006'nın ilk yarısında arka arkaya intihar etmişti. Üç mühendisin de dosyaları 'normal intihar' olarak kapatıldı. Başbilen ile ilgili Adli Tıp'taki 7 uzman 'intihar' intihar 3 uzman ise şerh düşerek 'cinayet' demişti.
Kaynak:
Bu haber toplam 2958 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri