Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Askeri savcının utanç verici pazarlığı

27.09.2009 12:13
Çürük çetesine yardımdan tutuklanan Askeri Savcı Üçok'un, TSK'ya ait paha biçilmez arazinin satışı için ünlü bir aileden rüşvet istediği ortaya çıktı.
Ergenekon'la bağlantılı 'Kararagah Evleri' soruşturmasını yürüten Askeri Savcı Albay Zeki Üçok'un tutuklandığı 'sahte çürük raporu' çetesine yönelik soruşturmadan çarpıcı ayrıntılar ortaya çıktı. Polis, yağmalama' 'askeri ihaleye fesat karıştırma' ve 'sahte çürük raporu düzenlemek'le suçlanan çete üyeleri ile Üçok'un TSK'ya ait araziyi 'yağmalamak' için ünlü iş kadını ve oğlundan rüşvet istediğini tespit etti.

PAZARLIK KAMERADA

Çete lideri Tugay Tepe'nin telefonlarını dinlemeye alan polis, tapusunda 'satılamaz' şehri bulunan Hava Kuvvetleri'ne ait İstanbul'daki yüz milyonlarca dolarlık arazinin satışı için holding yöneticileri iş kadını S. Ç. ile oğlunun rüşvet pazarlığı yaptığını belirledi. Telefonları dinlemeye alınan iş kadını ve oğlunun çete lideri ve Üçok'la buluşması da görüntülendi.

4.5 MİLYON OLMAZ MI?

İşadamı M.Ç ile çete üyesi H.Ç. isimli kişi arasında geçen telefon görüşmesi şöyle:

H.Ç: Arkadaşla görüştüm bir kaç tane sorun var. Ben bunlara cevap veremedim, bir tanesi tapudaki şerh kalkacak mı dedi

M.Ç: Tapudaki şerhi kim koydurmuş ki?

H.Ç: Hava Kuvvetleri

M..Ç: Evet

H.Ç: İkincisi 'bu meblağ son mu' dedi, 'biraz bir şeyler olamaz mı' dedi.

M.Ç: Adamlara sormam lazım ben kafama göre fiyat veremem ki.

H.Ç: 'En azıdan bir 4-4,5 olabilir mi, meblağ artmaz değil mi' dedi.

M.Ç: Hayır her şey nettir neyse o.

ASKERİ YARGI ADAMI BOZAR

Çete lideri Turgay Tepe, işadamı M.Ç ile yaptığı telefon görüşmesinde rüşvet pazarlığında aktif rol oynadığı tespit edilen Askeri Hakim Albay Ahmet Zeki Üçok'tan bahsederken, "Askeri adliyeye girmek adamı çok kötü yapar" diyor. Tepe ile M.C.Ç arasında geçen görüşme ise şöyle :

TUGAY: Ya sen rahat ol. Bak şimdi, iki pozisyonda da çok rahat ol. Onu biriyle paylaştın, biri bir şey yazacak ondan sonra onlar. Bak, şimdi ben sana birşey söyleyim, Şişli Adliyesi'ne girmek bambaşka bir olay, Bakırköy'e bambaşka, bir de askeri adliyeye girmek adamı çok kötü yapar anladın mı? Psikolojisini bozar, ne demek istediğimi anladın mı? Kapalı bir dünya, sır bir dünya, yani o tehlikeyi kimse gözönüne alamaz. Bizim gücümüz var, biz onu kullanacağız yani, sizi üzecek birşey olmaz bi de özür dileyecek birşey olur hata yaptıysa yani.

M.Ç: Evet doğrudur.

TUGAY: Sen onun için sakin ol, bizim belli bir şeyimiz var orda arsa orda şey, hangi şey lehimize ise ona çevirme gücümüz var, yani 10 gün bir sürecimiz var.

'Bamya' feragat etsin

Çete lideri Murat Tugay Tepe, arkadaşı Erdem Kılınç'a Hava Kuvvetleri Komutanlığı'n ait arsa için 2,5 milyor dolar rüşvet istediğini söylüyor. Tepe, çetedeki kod adı 'bamya' olduğu ileri sürülen Askeri Savcı Üçok'un rüşvet pazarlığındaki aktif rolünü de ele veriyor. Tepe ile Kılıç arasında geçen telefon görüşmesi ise şöyle :

TUGAY: onların dediği tarih Ankara'ya gelecekler, pazartesi günü 1.250 Can'ın hesabına geçirecekler.

ERDEM: Canlı mı?

TUGAY: Yani yarısı, sağlama almak için kendini 'bamya', herşey anlaşıldı protokol yapıldı, durum böyle.

ERDEM: Ne kadar abi.

TUGAY: 2.5 milyon dolar

ERDEM: Yarı yarıyamı

düştü abi.

TUGAY: Abi si.. si.. ya, yani yapacak bir şey varmı ya?

ERDEM: 'Bamya' Biraz feragat edecek bundan.

TUGAY: Etti etti.

'Şeytan Hades'e GATA'dan rapor

İstanbul Organize polisi tarafından çökertilen şebekenin aralarında bir çok ünlü ismin bulunduğu kişilere sahte çürük raporu hazırladığı ortaya çıkmıştı. Çeteden sahte çürük raporu alan isimler arasında Atv'de yayınlanan 'Selena' dizisinde, 'Hades' karakterini canlandıran Sinan Çalışkanoğlu'nun da bulunduğu tespit edildi. Çetenin para karşılığında 'Hades'e GATA'dan sahte çürük raporu aldığı ileri sürüldü.

Aziz Yıldırım da hedefteydi

Çetenin Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'dan 10 milyon TL haraç almayı planladığı da tespit edildi. Örgüt üyelerinin bir iddianamede adı geçen Yıldırım'dan lehine bir işlem karşılığında 10 milyon TL istemeyi planladıklarıyla ilgili dinleme kayıtlarının bulunduğu öğrenildi.

Çete lideri ile otelde alem

Çeteyle ilişkisi nedeniyle polisin takibe aldığı Askeri Savcı Albay Ahmet Zeki Üçok, hayat kadınlarıyla da görüntülendi. Yakın bir zamanda Holiday İnn Hotel'de görüntülenen Üçok'un yanında çete lideri Turgay Tepe ve iki hayat kadını görülüyor.
Bu haber toplam 1388 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri