Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Askere cep telefonu yasağı

04.11.2009 22:44
Genelkurmay karargahında cep telefonu kullanmak kesinlikle yasaklandı. Ankara'da hava buz gibi ...
GENELKURMAY Başkanlığı, “İrtica ile mücadele planı”nın sızmasıyla birlikte belge sızdırılmasıyla ilgili giderek artan önlemlere başvurdu. Türk Silahlı Kuvvetleri, son dönemde Ordu'dan bazı evrak ve belgelerin sızması üzerine yeni önlemler almaya başlamıştı. TSK’daki iç yazışmaların, evrakların ve belgelerin elektronik ortamda güvenlikli olarak dağıtımı hedeflendiği ‘Mesaj ve evrak dağıtım sistemi projesine’ start verilmişti.

CEP TELEFONU KESİNLİKLE YASAK
Köstebeklere karşı önlemler yetersiz kalınca Genelkurmay acil emir çıkarttı. Artık Genelkurmay karargahında cep telefonu kullanmak kesinlikle yasaklandı. Karargah içinde sinyal kesiciler de devreye sokuldu. AKP ve Gülen'i bitirme planıyla Albay Çiçek ve TSK'daki askerlerin sorgulanma süreci, ıslak imzalı belgenin aslının ortaya çıkması TSK'da ciddi bir kaosa neden oldu. İhbarcı subayın bugün e-maille gönderdiği son andıç da bardağı taşıran son damla oldu..

TESLİM EDİN ÇAĞRISI HAVAYI GERDİ
Özellikle Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın dünkü grup toplantısında isim vermeden Genelkurmay'a ve Başbuğ'a yaptığı çağrı, Ankara'da gergin saatlere neden oldu. Başbakan Erdoğan dünkü toplantıda, “irticayla mücadele eylem planıyla” ilgili olarak, “Bütün yanlışlar ortaya çıkmalıdır ve süreç hakkaniyet içinde devam etmelidir. Kim olursa olsun, nerede olursa olsun bunların ortaya çıkarılması lazım. Ama bunlar ortaya çıkarken kurumlar asla yıpratılmamalı burada da hassas olmamamız gerekir. Bu, silahlı kuvvetlerimiz için gereklidir, bu güvenlik teşkilatlarımız için emniyet teşkilatımız için gereklidir. Bütün mesele nedir? Oradaki zanlılar varsa bunların ortaya çıkarılması, bunların hukuka teslim edilmesidir. Burada da yönetici makamında olanların tutuculuk içine girmemesi gerekir, rahatlıkla gelip yargıya bunları teslim etmelidir” demişti.

ANKARA'DA HAVA BUZ GİBİ
İrticayla mücadele belgesi için "Kağıt parçası"açıklamasını yapan Org. İlker Başbuğ, yaşanan gelişmeler sonrası oldukça gergin. Dünde Erdoğan'ın sözleri üzerine Genelkurmay karargahında arka arkaya toplantılar yaşandı. Alt kademe de çok sıkıntılı zamanlar geçiriyor. Arka arkaya gelen açıklamalar TSK'da sinirleri gerdi. Ankara'ya buz gibi bir hava hakim..

ensonhaber.com
Bu haber toplam 2368 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri