Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Asker Lice'de PKK'yı yere serdi!

23.05.2009 08:25
Lice'deki hain tuzak 10 vatan evladını toprağa düşürmüştü. Silah arkadaşları hainlerin peşini bırakmadı ve hesap sordu!
Lice kırsalında PKK operasyonu! Diyarbakır'ın Lice ilçesi kırsalında gerçekleştirilen ve 5 gündür devam eden operasyonda, 4 PKK'lı silahlarıyla birlikte ölü ele geçirildi.

Operasyonda ölü ele geçirilen 4 örgüt mensubunan, 29 Nisan'da, Lice-Genç yolu üzerinde zırhlı aracın geçişi sırasında yerleştirdikleri el yapımı patlayıcıyı patlatarak 9 askerin şehit olmasına neden olan PKK'lı gruptan oldukları ve patlamanın gerçekleştiği noktadan 4 kilometre uzaklıkta ölü olarak silahları ile birlikte ele geçirildiği öğrenildi.

Diyarbakır'ın Lice İlçesi ile Bingöl'ün Genç İlçesi arasında yer alan Saydamlı, Hedik ve Bayırlı köylerinin kırsalını kapsayan ve 5 gündür süren operasyonlarda, bugün bir grup PKK'lıyla sıcak temas sağlandı. Lice ilçesinde bulunan 2'nci İç Güvenlik Tugayının, ‘İç güvenlik harekatı’ kapsamında gerçekleştirdiği operasyonda, 4 PKK'lı ölü olarak silahlarıyla birlikte ele geçirildi. Öldürülen PKK'lıların 29 Nisan tarihinde Lice-Genç yolu üzerinde yola döşenen patlayıcının patlatılarak 9 askerin şehit olmasına neden olan eylemi gerçekleştiren PKK'lı gruptan oldukları belirtildi. Operasyonda öldürülen örgüt mensuplarının patlamanın gerçekleştiği noktanın 4 kilometre kuzeyinde ölü ele geçirildiği belirtildi.

ACI OLAYDA, 2 UZMAN ÇAVUŞ VE 7 ASKER ŞEHİT OLMUŞTU

Diyarbakır'ın Lice ilçesi ile Bingöl'ün Genç ilçesi yolunda 29 Nisan’da toprak yolda zırhlı personel taşıyıcı geçtiği sırada daha önceden yola döşenen ve amonyum nitrat ile güçlendirilen patlayıcının patlatılması sonucu, 2 uzman çavuş ve 7 asker şehit olmuştu. Patlamanın etkisiyle, altında 4,5 santim zırh bulunan zırhlı personel taşıyıcının parçaları geniş bir alana yayılmıştı.
Kaynak:
Bu haber toplam 1388 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri