Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Asker öldün seni şehit ettiler!

14.08.2009 23:15
Bu filmi izlerken, gözleriniz yaşaracak hatta komutanın ağzından çıkan kelimeleri duyunca tüyleriniz ürperecek!

Levent Semerci’nin ilk sinema filmi Nefes, ekim ayında vizyona girecek. Filmin en çarpıcı sahnelerinden biri olan içtima sahnesi ise insanın tüylerini ürpertiyor gözlerini yaşartıyor. İşte komutanın, "hepiniz öleceksiniz haberlere çıkıp 45 saniye meşhur olacaksınız. Cenazenizi ise ailenize göndereceğiz dediği zihinlere kazınacak" görüntüleri;

Bir yüzbaşı, askerlerini ictima alanına toplayıp, "hepiniz öldünüz" diye bağırıyor. Filmin o bölümünü izlerken tüyleriniz ürperiyor, PKK'nın kurabileceği pusu sonrası gelişmeleri gözünüzde canlandırıyorsunuz.  2365 metre yükseklikte çok zor koşullarda ve küçük bir ekip ile çekilen Levent Semerci'nin filminden bahsediyoruz. Film, Güneydoğu’da bir yüzbaşının komuta ettiği 40 kişilik timin hikâyesini anlatıyor.

“Karabal” tepesinde bulunan bir röle istasyonunu korumakla görevlendirilen bu 40 askerin görevlerini yerine getirirken yaşadıkları acıları, sevinçleri ve yaşam mücadelelerini anlatan filmin yönetmenliğini ve senaryosunu Levent Semerci üstlenmiş. Güneydoğu’da yaşanan terör olaylarını ve bölgede görevli askerlerin yaşamlarını farklı bir bakış açısıyla değerlendiren film, sinemaseverlerin oldukça ilgisini çekecek gibi görünüyor.

FİLM İÇİN KARAKOL İNŞA EDİLDİ

Ön hazırlıkları yaklaşık 1.5 yıl süren film için 40 genç bir ay boyunca askeri eğitim aldı. Bugüne kadar birçok büyük firmaya reklam filmi çeken Levent Semerci'nin yönettiği "Nefes"in senaryosu ise Hakan Evrensel’in “Güneydoğu'dan Öyküler” adlı kitabından yola çıkılarak kaleme alındı.

İŞTE İNSANIN TÜYLERİNİ
ÜRPERTEN O GÖRÜNTÜLER

Kaynak:
Bu haber toplam 2108 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri