Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Askerden Kürtçe açıklaması

Bugün Genelkurmay Başkanlığı'ndan konuyla ilgili bir açıklama geldi
Genelkurmay Başkanlığı İletişim Daire Başkanı Tuğgeneral Metin Gürak, TBMM çatısı altında Kırmançi lehçesiyle konuşulmasına ilişkin bir soru üzerine, ''Herkesin anayasa ve yasalara uygun şekilde hareket etmesi gerekir. Hukuk devletinde yasalara aykırı hareket edenler karşısında yargının harekete geçmesi de doğal bir husustur'' dedi.

Gürak, TRT 6'nın Kürtçe yayın yapması ile ilgili soruya da ''Üniter devlet ve ulus devlet yapısına zarar vermeyecek tedbirleri de göz önüne almak kaydıyla devlet kültürel alanda bazı açılımlarda bulunabilir'' yanıtını verdi.

20 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Genelkurmay Başkanlığı İletişim Daire Başkanı Tuğgeneral Metin Gürak ayrıca, 13 Şubat 2009'da Sinat-Haftanin bölgesinde bir araya gelen 20-25'er kişilik 2 terörist grup arasında yaşanan çatışmada, gruplardan birinden kaçan 3 teröristin diğer grup tarafından yakalanarak infaz edilmesi üzerine iki grup arasında yeniden çıkan çatışma sonucu 20 kadar teröristin öldüğü, 20 teröristin ise yaralandığının farklı kaynaklardan öğrenildiğini bildirdi.

Tuğgeneral Gürak, benzer bir olayın bu hafta içinde Mahmur kampındaki teröristler arasında da yaşandığı bilgisinin alındığını söyledi.

Bu haber toplam 1040 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri