Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Askere görüntülü telefon müjdesi!

20 Haziran 2008 / 16:38
Türk Telekom, askerler için tüm kışlalara görüntülü ankesörler yerleştirmek için çalışma başlattı. Anne-babalar askerdeki oğlunu aradığında, onu görme imkanına kavuşacak.
Türk Telekom (TT) Gaziantep İl Yöneticisi Muhammet Katmer, işitsel engelliler ile askerler için en iyi teknolojik ürünün videofon olduğunu belirterek tüm kışlalara görüntülü ankesörler yerleştireceklerini söyledi. Videofon ile e-posta, video ve fotoğraf çekimi yapılabildiğini bildiren Katmer, “Görüntülü telefon görüşmesi de yapmak mümkün. Cep telefonlarındaki polifonik sesler, resimler ve değişik ekran ara yüzleri de bu makinede bulunuyor” dedi.

Yeni kampanya ile aslında bu bilgisayarın satışını yaptıklarını anlatan Katmer, makineyi satın alan ve evinde internet bağlantısı bulunan kişilerin ücret ödemeden ayda 3 bin dakika telefon konuşması ve dakikası 11.2 Ykr’den görüntülü telefon görüşmesi yapabildiğini söyledi.

Katmer, şöyle konuştu:

“İşitme engelliler ile askerler için en iyi teknolojik ürün videofon. Bu cihaz sayesinde işitme engelliler de teknolojiyi kullanabilecek. Görüntülü ankesör üretimine başlandı ancak henüz dağıtımı yapılmadı. Tüm askeri birliklere görüntülü ankesörler koyacağız. Bu ankesörler her ilde kurulacak. Anne-babalar askerdeki oğlunu telefonla aradığında, onu rahatlıkla görme imkanına kavuşacak. Gerek işitsel engelliler gerekse asker ve aileleri için bu proje çok güzel bir projedir.”
Kaynak:
Bu haber toplam 950 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri