Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Aranan ajan tutuklu çıktı

10.11.2010 09:09
Askeri casusluk soruşturması kapsamında, çetenin kullandığı İnesa, Lia Rahmatova, Nuna Burdilli isimli hayat kadını bulundu.

İstanbul Emniyeti Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından Ağustos ayında ‘fuhuş ve şantaj operasyonu’ olarak başlatılan ancak ele geçirilen belgeler sonrası ‘askeri casusluk’a dönüştürülen soruşturmada, şebekeye bilgi ve belge sızdırdığı iddia edilen ve her yerde arandığı iddia edilen 3 yabancı kadın ajandan biri olan Nuna Burdilli’nin cezaevinde olduğu ortaya çıktı. star, ‘ananan kadın ajan’ Burdilli’nin resmine de ulaştı.

ANLAŞMALI EVLİLİKLE VATANDAŞ

Askeri casusluk soruşturması kapsamında, çetenin kullandığı İnesa, Lia Rahmatova, Nuna Burdilli isimli hayat kadınlarının her yerde arandığı hatta MİT’in bile devreye girdiği iddia ediliyordu. Şebekenin köprü elemanı olarak görev yaptığı iddia edilen Gürcü asıllı Burdilli’nin bir Türk’le anlaşmalı evlilik yaparak vatandaşlığa geçtiği ve Gölcük bölgesinde görev yapan subaylara, hayat kadını ayarladığı ve onları tuzağa düşürdüğü iddia edildi.

PAŞAKAPISI CEZAEVİ’NDE KALIYOR

Nuna Burdilli’nin MİT ve polis tarafından aranmadığı, çünkü şebekeye yönelik ilk fuhuş operasyonunda gözaltına alındığı ve “MİT tarafından aranıyor” haberleri çıktığı dönemde Paşakapısı Cezaevi’nde olduğu ortaya çıktı. Burdilli’nin polis tarafından operasyon öncesinde bir süre takip edildiği, operasyon sırasında yürüyüş yaparken gözaltına alındığı öğrenildi. Burdilli’nin yanında yaklaşık 30 kadının çalıştığı ifade edildi. • BÜNYAMİN DEMİRKAN

STAR GAZETE

Bu haber toplam 1162 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri