Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Askeri Lojmanda böylesi görülmedi

21.11.2010 00:56
Hem resmi hem de dini nikahlı iki eşi için iki ayrı lojman tahsis ettiler.

Askeri Lojman Yönetmeliği'ne aykırı biçimde, Babat'a hem resmi hem de dini nikahlı iki eşi için iki ayrı lojman tahsis edildi. Babat, Tümen Komutanı ve Kurmay Başkanı ile kapı komşusu oldu.

Doğu ve Güneydoğu'da askeri personal lojman sıkıntısı nedeniyle güvenlik sorunu yaşarken, adı Hançer Timi iddialarıyla birlikte anılan Geçici Köy Korucusu Selim Babat'a Şırnak 23. Jandarma Tümen Komutanlığı Kışlası'nda üç lojman birden tahsis edildiği ortaya çıktı. Tümen komutanı ve kurmay başkanı ile kapı komşusu olan iki eşli korucu Babat'a, her iki eşi için ayrı ayrı iki lojman birden tahsis edilmiş. Kışla içinde bir lojman da Babat'ın akrabaları için tahsis edilmiş.

TSK LOJMAN YÖNETMELİĞİNE AYKIRI

Adı pekçok faili meçhul cinayetle anılmaya başlanan Hançer Timi'nin lideri olmakla suçlanan Korucu Selim Babat'ın askeri kışla içinde kalmasının TSK'nın askeri lojman yönetmeliğine de aykırı olduğu öğrenildi. Yönetmenliğe göre, kışla ve askeri alanlardaki lojmanlarda sadece subay, astsubay, uzman çavuş, uzman jandarma çavuş ve TSK'nın sivil memurları kalabiliyor. Koruculara lojman tahsis edilmesi yönetmeliğe aykırı.

HANGİ GEREKÇEYLE LOJMANA ALINDI?

star'ın laştığı bilgilere göre, biri imam nikahlı olmak üzere iki eşi bulunan Babat'a, Tümgeneral Mustafa Bakıcı'nın komutasındaki Şırnak 23. Jandarma Tümen Komutanlığı Kışlası'nda iki lojman tahsis edilmesinin nedeni merak konusu oldu. Tümen içerisinde yeralan tek katlı iki lojman Tümgeneral Bakıcı'nın komutan köşkünün ve Kurmay Başkanı Albay Murat Koç'un evinin hemen yanında ağaçlık bir alanın içinde yeralıyor. Babat iki eşiyle müstakil bahçeli evlerde kalırken, subay ve astsubaylar daha ileride bulunan apartman dairelerinde yaşıyor.

BABAT LOJMANDA, ASKER SIKINTIDA

Şırnak 23. Jandarma Tümen Komutanlığı Kışlası içinde Korucu Selim Babat'a tahsis edilen iki eve ait fotoğraflara star ulaşırken, Babat'ın kullandığıİstanbulplakalı Ford marka araç da evinin önünde görülüyor. Yine Babat'ın çocukları da Tümen içerisinde oynarken fotoğraflara yansıyor. Öte yandan Babat'ın iki eşi ve bir akrabası için 3 ayrı lojman tahsis edilirken, Şırnak'ta görev yapan askeri personelin lojman sıkıntısı yaşadığı öğrenildi.

Hançer Timi için Tümen'e yürüdüler

• Şırnak ve Hakkari'deki çok sayıda fail-i meçhul olaydan sorumlu tutulan Hançer Timi son olarak 25 Temmuz 2009'da Beytüşebap'ta iki DTP'linin öldürülmesi olayının ardından gündeme gelmişti. DTP'li Ferhat Ediş ile Necman Ölmez'in işkence edildikten sonra öldürülmesinin ardından önce “PKK yaptı” denilmiş, ancak daha sonra 7 korucu cinayet suçundan gözaltına alınmıştı. Cinayetin ardından, Selim Babat'ın önemkli bir ismi olduğu iddia edilen Hançer Timi'nin kışla içinde yaşadığını iddia eden bazı köylüler, Jandarma Tümen Komutanlığı'na yürümüştü. Asılsız istihbaratlara dayanarak Hançer Timi'nin kendilerine yönelik operasyon yaptığını ileri süren köylüler, tim mensuplarının kendilerine teslim edilmelerini istemişti. Köylüler, hançer timinin varlığı inkâr edilerek geri çevrilmişti. 2 DTP'linin öldürülmesiyle ilgili davanın iddianamesine giren bir ses kaydında, cinayeti Hançer Timi içerisinde yeralan 7 korucunun işlediği öne sürülmüştü. (Star Gazetesi)

Bu haber toplam 6200 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri