Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Askeri Şura'da program belli oldu

22 Temmuz 2008 / 00:21
Yüksek Askeri Şura, TSK'da. personelin terfi ve emekliliklerini görüşmek için 1-4 Ağustos'ta toplanacak. 3 komutanın görev süresi doluyor.
Yüksek Askeri Şura, 1-4 Ağustos'ta, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) personelinin terfi ve emeklilik durumları ile gündemdeki diğer konuları değerlendirmek üzere toplanacak.

Yüksek Askeri Şura'nın Ağustos Ayı Olağan Toplantısı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında Genelkurmay Başkanlığı Karargahı'ndaki Çakmak Salonu'nda yapılacak.

Bir üst rütbeye yükselecek general ve amirallerle, general ve amiralliğe yükselecek albayların durumunun yanı sıra, kadrosuzluk nedeniyle emekliye ayrılacakların ve görev süreleri bir yıl uzatılacakların da belirleneceği Şura'da, Komuta kademesi de yeniden şekillenecek.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral İlker Başbuğ ve Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Işık Koşaner'in görev süreleri 30 Ağustos 2008 tarihi itibariyle sona eriyor.

Orgeneral Büyükanıt'ın emekliye ayrılmasıyla boşalacak Genelkurmay Başkanlığı görevine Orgeneral Başbuğ'un atanması bekleniyor.

Şura'da, TSK'yı ilgilendiren diğer konular da görüşülecek.

Şura'da alınan kararlar, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün onayına sunulduktan sonra kamuoyuna açıklanacak.


Kaynak:
Bu haber toplam 846 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri