Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Asrın Duruşmasının İlk Resimleri

23 Ekim 2008 / 13:50
Resimlerde Hüseyin Görüm'ün ellerini kaldırmış halde resmi ile Veli Küçük, Muzaffer Tekin ve yanlarındaki diğer sanıklar görülüyor.
Silivri Cezaevi'nde devam eden Ergenekon duruşmasında söz alan davanın tutuklu sanığı Hüseyin Görüm, bağırarak mahkeme heyetinden söz aldı. Görüm, susturulduğunu iddia etti. Mahkeme heyetinin uyarısı üzerine Görüm, tekrar yerine oturdu.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın ikinci duruşmasında sanık Hüseyin Görüm, ayağa kalkıp "Kuvayi Milliye olarak konuşuyorum" diye bağırarak söz aldı. Görüm: "Bir kişiyi susturmak istiyorlar. Adı İmam Hüseyin. O'nu bir dinleyin. Bizi bir dinleyin. Danıştay için konuştuk, terörle mücadelede konuştuk, bizi dinlemediler, susturdular." Bunun üzerine mahkeme başkanı, Görüm'ü yüksek sesle konuşmaması konusunda uyardı. Uyarıyı dikkate alan Görüm, tekrar yerine oturdu.

Davanın başka bir tutuklu sanığı Kuvayi Milliye Derneği Başkanı Emekli Albay Fikri Karadağ ile tartışan Hüseyin Görüm, kendisinin ön plana sürüldüğünü söylemiş, tartışmayı kameraya kaydettirmişti.

Öte yandan, duruşmada söz alan sanık Emekli Astsubay Oktay Yıldırım ise, 16 ayı aşkın süredir tutuklu bulunduğunu hatırlattı. Salonun yetersizliği, basın mensupları ve izlemeye gelenlerin kısıtlanması nedeniyle tecrit süresinin uzatıldığını ileri süren Yıldırım, "Eli kanlı teröristbaşının bile bundan daha iyi şartlarda yargılanırken, onu bir avukat ordusu savunurken, kimliğinde 'gazi' yazan ben içinde bulunduğum durumdan utanıyorum. Adaletin yerini bulması için yargılamanın naklen yayınlanması düşünülebilir. Basın mensuplarına yeterince yer verilmesini istiyorum. Sanıkların bazılarına soru sorma, onların sorularına cevap verebilmek için sanıkları ayrı değil de hepsinin bir arada yargılanmasının sağlanmasını istiyorum. Tarafıma en az bebek katiline tanınan hakların tanınmasını talep ediyorum." şeklinde konuştu.
Bu haber toplam 956 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri