Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ASUMAN NE YAPSIN?

08.05.2009 00:57
Mardin Mazıdağı'ndaki katliam sonrası en zor karar Asuman'a düştü...
Saldırganların yakınları için tahliye kararı alınırken eşinin kardeşi saldırganlar arasında yer alan gelin, babasıyla 1.5 yaşındaki çocuğu arasında seçim yapmak zorunda kaldı...

Nişan evindeki katliama altı kardeşi katılan Şükrü Çelebi'nin eşi Asuman Çelebi'nin annesi ve 4 kardeşinin de olayda can verdiği öğrenildi. Saldırgan yakınlarının tahliyesi sırasında mağdur olan aileden Ramazan Çelebi'nin kızı Asuman Çelebi(21) bir buçuk yaşındaki oğluyla birlikte Jandarma'ya başvurarak gitmek istemediği söyledi. Baba Ramazan Çelebi yetkililere "Öz teyzesini vuran kişinin gelinlerini de vurmayacağının garantisi yok. Çocuğumu onlara bırakamam. Lütfen gitmesine izin vermeyin." dedi.

Sen kal torunum gitsin

Bunun üzerine durumu değerlendiren yetkililer, Asuman Çelebi ve çocuğunun eşinden ayrılarak köyde kalmasına izin verdi. Ancak bir süre sonra hamile olduğu da bildirilen Asuman Çelebi'nin 1.5 yaşındaki çocuğu dede Ramazan Çelebi tarafından kabul edilmedi. Dede Ramazan Çelebi, "Kızım ben sana ve karnındaki bebeğine kefil olabilirim. Ancak 1.5 yaşındaki torunumu da getirirsen onun öldürülmeyeceğine kefil olamam. O yüzden onu babasıyla gönder" diye kızı Asuman’a telkinde bulundu.

İçinden çıkılmaz nokta

Genç kadının 15 yaşındaki erkek kardeşi Aziz Çelebi de araya girerek, "Eğer kocanla gidersen seni ve yeğenimi düşman kabul eder öldürürüm" tehdidinde bulundu. Bu diyalogların yaşandığı sırada jandarma komutanı, sosyal hizmetler il müdürlüğü yetkilileri ve köylüler göz yaşlarını tutamadı. Babası ve çocuğu arasında tercih yapmak zorunda kalan Asuman Çelebi'nin durumunun bugün tekrar ele alınmasına karar verildi. Asuman Çelebi'nin psikologlar eşliğinde karar vereceği belirtildi.

Bu haber toplam 1636 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri