Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ATAŞ; “Duvarları Biz Yıktık”

16.12.2009 13:34
Ak Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş, “Vatandaşla iktidarlar arasına kurulan duvarları biz yıktık”

TBMM Genel Kurulu'nda, 2010 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı'nın görüşmelerinde konuşan AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş, hükümetin iktidara geldiği günden bu yana hiçbir zaman “bizden öncekilerden enkaz devraldık” demediğinin altını çizdi

Bütçe görüşmelerinde Başbakanlık Bütçesi üzerine AK Parti Gurubu adına konuşan Ataş, iktidara gelmeden önce yapılan hataların hepsini not ettiklerini ifade ederek “bu millete zarar veren, kanını emen, enerjisini tüketen, kaynaklarını kemiren habis urları iyi teşhis ederek vatandaşımıza hizmet için burada T.B.M.M çatısı altında görevimizi layıkıyla yerine getirmeye çalışıyoruz” dedi. 

AK Parti iktidarından önce hükümetlerin vatandaşla arasında duvarlar ördüğünü ve barikatlar kurduğunu hatırlatan Ataş sözlerine şöyle devam etti; 3 Kasım 2002 seçimleri sonrasında iktidarı devraldığımızda, tüm meselelere yaptığımız doğru teşhisler ile yaklaştık. AK Parti Türkiye`yi topyekun ayağa kaldırmanın öncelikle vatandaşla birlik, bütünlük olduğuna inan bir iktidar oldu. Vatandaşı ile arasında duvarlar ören, barikatlar kuran hükümetlerden olmadık. Vatandaşımızla her fırsatta kucaklaştık, sorunlarını dinledik, sorunlarına çözüm yolu ürettik. Çok fazla geriye gitmeye gerek yok hatırlayınız 57. hükümet döneminde ard arda yaşanan eylem ve protestolar nedeniyle iktidar çareyi vatandaşla arasına duvar çekip bariyerler kurmakta bulmuştu. Vekaletler caddesi`ni Güvenpark`a bağlayan ve Başbakanlık Merkez Binası ile Yargıtay arasındaki yoldan vatandaşların kimlik göstermeden ve üstlerini aratmadan geçmesi mümkün değildi.O günlerde meydana gelen olaylar halen hafızalarda tazeliğini koruyor, esnaf başbakana yazar kasa fırlatıyor, vatandaş kendisini ya yakıyor ya eşi ve çocukları ile demirlere zincirliyordu… İktidar ise 2 milyon lira o zamanın parası 2 TRİLYON harcayarak başbakanlığa giden yola turnikeler yaptırıp, kamera kurdurtuyordu. Peki biz ne yaptık ilk bakanlar kurulu toplantımızda bu bariyerleri ve turnikeleri kaldırdık. Biz bizi buralara getiren vatandaşımızdan uzak olmazdık çünkü.”

Kaynak:
Bu haber toplam 3048 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri