Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ataşehir Belediyesi 9 gün bekledi!

17.06.2010 11:55
Mevlüt Macit'in cenazesine 10 gündür ulaşılamadı.. Sel suları beraberinde ihmalleri de gün yüzüne çıkardı.

 

İNTERNETHABER.COM- Mevlüt Macit'i hatırlayan var mı? Hani 10 gün önce sel sularından vatandaşları korumak için kendi hayatını feda eden 46 yaşındaki temizlik işçisini..

10 gündür cenazesine ulaşılamadı. Aramalar sürüyor ama öylesine.. Kardeşi Murat Macit, Ataşehir belediyesinin 9. günde arama botunu suya indirdiğini iddia etti.


Gazeteci-yazar Hadi Özışık'ın BEST FM'de sunduğu "Konuşan Türkiye" programına telefonla katılan Macit'in kardeşi Murat Macit, CHP Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi'ye ateş püstürdü..

Belediyenin göstermelik arama yaptığını savunan Macit, İstanbul İtfaiyesi'ne ve gönüllülere teşekkür etti. İtfaiyenin 3 botla arama yaptığını belirten Macit şunları söyledi:

GÖNÜLLÜLER YARDIM EDİYOR 

"Şu ana kadar herhangi bir haber yok. Kendi başımızayız. Yetkililer aramıyor. Aramalar devam ediyor. Gıda ihtiyacından başka bir şekilde ihtiyacımız sorulmuyor. Gönüllüler geliyor ve orada bize yardımcı olmaya çalışıyorlar. Asitli dereye daldıktan sonra vücutta dengesizlikler oluyor.

9. GÜNÜ BOT GETİRDİLER

10 gün oldu sadece Ataşehir'den zabıta amiri geliyor 5 dakika durup gidiyor. Battal İlgezdi ilk gün 10 dakikalığına geldi o günden bu yana gelmedi.. 9. günü bot getirdiler. İstanbul İtfaiyesi zaman zaman 3 tane botla arama yaptı. Sadece itfaiyeye teşekkür ediyorum. Onun haricinde gönüllüler yardım ediyor."

Macit'in bir de iddiası vardı. Acılı kardeş ayrım yapıldığını savunarak, ölen kişinin zengin birisi olması halinde aramaların çok farklı olacağını savundu."

Para pulun ikinci planda geldiğini söyleyen Macit, ne istediğini şu sözlerle aktardı: 

 

Oğlu ne demişti?
Mevlüt Macit'in oğlu Onur Yusuf Macit ise, "Öncelikle babamın görevi yol kenarlarını süpürmekti. Dereleri değil. suların olduğu yere birini gönderiyorsanız, kollarında ve üzerinde can yeleği olmalıydı. Bunun önlemini almaları gerekirdi. Üzerinde sadece kısa kollu tişörtle çöp toplaması için babamı dereye göndermişler" demişti.. 

GAYRİ MÜSLİM YA DA VEKİL ÇOCUĞU OLSAYDI

"Ev alacağız aramızda para topladık deniliyor. Şu an için çok da bir şey ifade etmiyor. Ben ölüsünü istiyorum. Ben gayri müslimin çocuğu ya da milletvekili çocuğu olsaydı ilk günden o derenin suyu boşaltılırdı. Ataşehir Belediye Başkanı ikinci günü kameralar ile birlikte selin bastığı stada gitti. Onlar için stat Mevlut Macid'ten daha değerliydi."

Bu haber toplam 1846 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri