Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ATILIM GAZETESİ'NE OPERASYON

08.09.2009 20:47
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla yürütülen soruşturma kapsamında bu sabah saatlerinden itibaren Ankara, İstanbul, Hatay, Mersin ve İzmir'de operasyonlar düzenlendi.
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla yürütülen soruşturma kapsamında bu sabah saatlerinden itibaren Ankara, İstanbul, Hatay, Mersin ve İzmir'de operasyonlar düzenlendi. Atılım Gazetesi, Ezilenlerin Sosyalist Platformu (ESP), Bilim Eğitim Estetik Kültür Sanat Araştırmaları Vakfı'na (Beksav) yönelik operasyonlarda İzmir ve İstanbul'da 5 kişinin gözaltına alındığı belirtildi.

Sabah erken saatlerde başlayan operasyonların Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütüldüğü öğrenildi. İstanbul'daki operasyonlarda BEKSAV ve Atılım Gazetesi çalışanlarının evlerinde arama yapıldığı öğrenildi. İzmir'deki baskınlarda ise ESP temsilcilerinin evlerinin arandığı, Demokrat Radyo çalışanı bir kişinin gözaltına alındığı öğrenildi. Operasyonlarla ilgili ilk bilgilere göre gözaltıların Ankara'da yapılan bir anma töreniyle ilgili olduğu iddia edildi.

kaynak haber10

Bu haber toplam 1850 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri