Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ATV ve Sabah'a suç duyurusu

11 Ağustos 2008 / 16:04
ATV ile Sabah'ta ipler geriliyor. Yönetim katında bir gazeteci rahatsızlandı, TGS suç duyurusunda bulunacak.
Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS), toplu sözleşme görüşmesi yürütülen ATV ile Sabah gazetesi çalışanlarına baskı uygulandığı gerekçesiyle yarın iki yönetici hakkında savcılığı suç duyurusunda bulunmaya hazırlanıyor.

TGS Genel Başkanı Ercan İpekçi, yapılan baskılardan Serhat Albayrak'ın haberinin olmadığını düşündüklerini; ancak her iki kurumda da bazı koltuk sevdalılarının koltuk telaşıyla bu tür baskılar yaptıklarını iddia etti.

ATV ile Sabah'ta başlatılan oturma eylemi konusunda Gazeteciler.com'un sorularını yanıtlayan İpekçi, Sabah ve ATV çalışanlarının tek tek yönetim katına çağrıldığını ve istifa etmeleri için baskı uygulandığını iddia etti. Bu tür baskılar nedeniyle ATV'de sendika temsilcisi olan yurt haber editörü Adnan Onur'un bir haftadır tedavi gördüğünü, bugün yapılan baskılar karşısında yeniden tansiyonun yükseldiğini ve tedavi altına alındığını söyleyen İpekçi, "Serhat Albayrak ile bugüne kadar bir görüşmeniz oldu mu" sorusuna ise şöyle cevap verdi;

"Sayın Serhat Albayrak ile toplu sözleşmeler için çok medeni ölçülerde geçtiğimiz Haziran ayında bir görüşmemiz oldu. Daha sonra yine kendilerinin talimatıyla hazırlanan anlaşma taslağını ilgili birimlere ilettik. Görüşmelerimiz tamamen medeni ölçülerde ve karşılıklı saygı çerçevesinde gerçekleşti. Şu anda sendika üyelerine yapılan baskıdan Sayın Albayrak'ın haberi var mı tam olarak bilmiyorum ancak ihtimal de vermiyorum. Bu baskılar gruptaki iki kişinin koltuk kurtarma telaşlarından başka şey değildir."

Kaynak: Gazeteciler.com
Bu haber toplam 1294 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri