Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Aurelio, F.Bahçe'ye transfer oluyor

15.07.2009 16:54
Aurelio'nun menajeri Bayram Tutumlu açıkladı. Eski Fenerbahçeli Aurelio yuvaya geri dönebilir..
Marco Aurelio'nun menajeri Bayram Tutumlu, Fenerbahçeli yöneticilerle görüştüklerini belirterek şartların uygun olması durumunda Aurelio'nun sarı lacivertli formayı giyebileceğini söyledi.

Radyospor'da Özgür Sancar'la Haber Özel Programı'na katılan Tutumlu, kendisine Uyuşmazlık Çözüm Kurulu tarafından Aurelio'nun Fenerbahçe'ye 5 milyon 250 bin dolar ödemeye mahkum eden kararının hatırlatılması üzerine, "Türkiye Futbol Federasyonu, milli takım forması giyen bir oyuncuya bu cezayı reva görmez. Görür ise biz de CAS'a gideriz. Süleyman Demirel'in dediği gibi demokrasilerde çareler tükenmez" dedi.

Tutumlu, Aurelio'ya verilen 5 milyon 250 bin dolarlık cezanın haklı bir gerekçesi olmadığını belirterek, "Bence Tahkim Kurulu bu kararı bozar. Bozmaz ise CAS'a gideceğiz. Süleyman Demirel'in dediği gibi demokrasilerde çare tükenmez. Bu haksızlığın ortadan kaldırılması için her türlü yolu deneyeceğiz" şeklinde konuştu.

Mahkumiyet kararı nedeniyle milli futbolcunun Türkiye'de Fenerbahçe dışında bir başka kulüpte oynayamayacağı görüşünü de yanıtlayan Bayram Tutumlu, "Kimse Aurelio'nun Türkiye ya da İspanya'da futbol oynamasını engelleyemez. Sakatlıktan çıktı ve beklediğimizden daha kısa bir süre sonra sahalara dönecek. Fenerbahçeli yöneticiler Ali Yıldırım ve Şekip Mosturoğlu'yla görüştük. Şartlar uygun olur ise Fenerbahçe'ye dönebilir, ama bu konuda açıklama yapmak istemiyorum. Türkiye'de düşünüldüğünün aksine 5 milyon 250 bin dolarlık ceza konusu da bizi fazla düşündürmüyor" dedi.
Bu haber toplam 1178 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri