Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Aurelio Bir sene Daha Fenerde

01 Mayıs 2008 / 19:04
Fenerbahçe Kulübü, futbolcu Mehmet Aurelio ile kulüp arasındaki sözleşmede bulunan opsiyon hakkını kullanarak, Brezilya asıllı oyuncunun sözleşmesinin 1 yıl daha uzatıldığını açıkladı.
Kulübün internet sitesinde yapılan açıklamada, konuyla ilgili Futbol Federasyonu'na gerekli başvurunun yapıldığı ve sözleşmenin uzatılması için gerekli onayın alındığı belirtildi.

Uzatma opsiyonunu düzenleyen sözleşme altında Aurelio'nun menajeri Bayram Tutumlu'nun da imzasının bulunduğu ifade edilen açıklamada, medyada konuyla ilgili açıklamaları yer alan Tutumlu'ya eleştiriler yöneltildi.

Tutumlu'nun, menajerlerliklerini yapmadığı halde Deivid, Vederson ve Semih için girişimde bulunduğu belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

''Sözleşmeye saygı prensibi, FIFA ve Futbol Federasyonu Transfer Talimatları ile korunan en önemli prensip olup, kendisi de bir FIFA menajeri olan Bayram Tutumlu'nun bu prensibe saygılı olmasını beklemek yaptığı işin bir gereğidir. Kulübü ile sözleşmesi devam eden bir futbolcunun, menajerinin sözleşme devam ederken bir başka kulüp ile transfer görüşmesi yapması FIFA kurallarına ve TFF Talimatlarına, yani hukuka aykırı olduğu gibi etik de değildir.

Bayram Tutumlu'nun sözleşmesi devam eden bir futbolcuyu sürekli medya önüne transfer ile alakalı konularla taşıması, transfer tartışmalarının odağında tutması son derece üzücüdür.

Bu şekildeki davranışlar, futbolcunun konsantrasyonunu bozduğu gibi takımdaşlık ilişkilerine de zarar vermektedir. Bayram Tutumlu'nun aralarında menajerlik ilişkisi bulunmayan profesyonel futbolcularımız Deivid, Vederson ve hatta Semih hakkında da benzer girişimlerde bulunduğu malumumuzdur. Sözleşmesi devam eden futbolcular ile alakalı bu tip davranışların 'ayartma' olarak nitelendirildiğini ve müeyyidelendirildiğini kendisine hatırlatır, hakkında doğmuş ve doğacak yasal haklarımızı saklı tuttuğumuzu ifade ederiz.''

AA
Kaynak:
Bu haber toplam 958 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri