Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Aurelio'ya cevap gecikmedi

26 Temmuz 2008 / 17:00
Menejeri Bayram Tutumlu ve Aurelio konuştu. Fenerbahçe'nin cevabı gecikmedi. İşte o açıklama;
Aurelio'nun gidişindeki sır perdesi aralandı. Aurelio ve Menejeri Bayram Tutumlu ilk kez konuştu. Tutumlu kulübü suçlarken, Fenerbahçe yönetiminin yaptığı açıklamada "sözünü tutmayan Tutumlu ve Aurelio'dur" dendi.

FENERBAHÇE'DEN SERT AÇIKLAMA
Fenerbahçe Kulübü, Mehmet Aurelio'nun transferi konusunda açıklamalarda bulunan menajeri Bayram Tutumlu'ya ve Aurelio'ya tepki gösterdi.

Sarı-lacivertli kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada şöyle denildi:

ÇAMUR ATIYOR

"(...) Daha önce de açıkladığımız gibi, başkanımız Sayın Aziz Yıldırım, Aurelio ile görüşmüştür. Ancak bu görüşmede idari menajerimiz Volkan Ballı ile Samet Güzel değil, tercüman Fatih Sönmez bulunmuştur. Sırf çamur atmak adına ipe sapa gelmez iddialarda bulunan, bir dediği bir dediğini tutmayan Bayram Tutumlu'nun artık susması gerektiği ortadadır. Bayram Tutumlu bahis konusu yaptığı ve Mehmet Aurelio'dan içeriğini öğrendiği bu konuşmayı kamuoyuna aktarma olanağına sahiptir ve kendisinden bu konuşmanın içeriğini kamuoyuna aktarmasını bekliyoruz.''

''AÇIKLAMALARI MANTIK DIŞIDIR''

''Kendini haklı göstermek için verdiği bir örnekte kulübümüz eski başkanı Sayın Ali Şen'in eski futbolcumuz Uche'nin eşine İngiltere'de limuzin gönderdiğini iddia eden Tutumlu 'Ali Şen olsaydı Aurelio'yu bırakmazdı' gibi, nereye vardırmak istediği anlaşılamayan şaşkın yorumlar yapmaktadır. Her şeyden önce Uche'nin eşine araba gönderildiği iddiası komiktir. Çünkü Uche'nin o tarihte eşi yoktur.''

AURELİO VE TUTUMLU SÖZÜNDEN DÖNDÜ

Açıklamada, Fenerbahçe Spor Kulübü'nün profesyonel futbolcusu Mehmet Aurelio'ya sözleşme gereği verdiği tüm sözleri eksiksiz tuttuğu belirtilerek, ''Verdiği sözün arkasında durmayan ve sözünden dönen Bayram Tutumlu ve futbolcumuz Mehmet Aurelio'dur. Öncesinde de belirttiğimiz üzere verdiği sözün arkasında durmak hem hukukun hem de etik değerlerin bir gereğidir. Sözünün eri olmak adam olmanın gereğidir'' denildi.


Fenerbahçe'den Real Betis takımına giden Mehmet Aurelio ve menejeri Bayram Tutumlu yeni yuvasında Akşam Gazetesi muhabiri Ömer Güvenç'e ilginç açıklamalar yaptı.

MENEJERİNİN AÇIKLAMALARI

Menajer Bayram Tutumlu, Mehmet Aurelio'nun Fenerbahçe'den ayrılmasının perde arkasını anlattı. İlginç değerlendirmeler yapan Tutumlu'nun açıklamaları şöyle:

AUROLİO'YU BASİRETSİZLİK KAÇIRDI

Her zaman 'Fenerbahçe Cumhuriyeti' diyorlar, Benim Fenerbahçe Cumhuriyeti'nden Marco'yu kaçırmam mümkün mü? Herkes çok iyi biliyor; bilmeli; Marco Fenerbahçe'de kalmak istiyordu. Fenerbahçeliler'in basiretsizliği Marco'yu Fenerbahçe'den kaçırdı. Fenerbahçe tek taraflı sözleşmeyi uzattığında bunun geçerli olmayacağını söyledik. Avukatları biliyordu. Hatta Şekip Mosturoğlu, 'Yeni kanuna göre geçerli değil' dedi.

BAŞKAN NE KONUŞTUĞUNU AÇIKLASIN

Aziz Yıldırım, Marco ile konuşmuş; ne konuştuğunu açıklasın. Samet de ordaydı, Volkan Ballı da. Ben de burada büyük başkana lütfen diyorum, o konuşmanın içeriğini açıkla.

MİLLİ TAKIMDAN DÖNÜŞÜNDE ELEŞTİRMEMELİLERDİ

Marco'ya milli takıma elçileri göndermek ayıp. Eğer Marco milli takımda konsantre bir şekilde oynamışsa Marco'nun, Terim'in ve benim etkimle olmuştur.

Milli takım dönüşünde Marco ile tartışacağınıza Marco'ya bir hediye verin, bravo seninle gurur duyuyoruz deyin. Bu işleri Ali Şen yapardı. Uche'nin hanımına Limusin gönderdi İngiltere'de.

AURELİO'YU GALATASARAY DA İSTİYORDU

Adnan Polat bana hâlâ kırgın; sen niye Marco'yu bana getirmedin diye. Marco'yu herkes istiyor. Beşiktaş istiyor. Ben Aziz Yıldırım'a kötü gününde darbeyi vurmuyorum. Kötü gününde darbeyi Juan Figer vuruyor şu an onunla çalışıyorlar.

AURELİO'NUN AÇIKLAMALARI

Türk Milli Takımı'nın da formasını başarıyla giyen Brezilya asıllı futbolcunun gündem yaratacak açıklamaları şöyle:

PARA YÜZÜNDEN GİTMEDİM

Gidişimdeki neden sadece para değil; ben Fenerbahçe'yi paraya değişmem. Ailemi de düşünmem lazım. Sorun inanın ki sadece para değildi. Kulüptekilerin dışında taraftarlar da ailemi sevdi. Ancak ayrılığım söz konusu olunca herkes cephe aldı ve nedenini para olarak yorumladı. Oysa doğru değil bu.

BAZI ÇALIŞANLAR BANA SAYGI GÖSTERMEDİ

Fenerbahçe'de olduğum sürece tüm gücümle faydalı olmaya çalıştım. Olduğumu da sanıyorum. Çünkü Fenerbahçe'nin büyüklüğünü, formasının önemini kavramıştım. Fenerbahçe'deki tüm oyuncu arkadaşlarımı seviyor, onlar tarafından da seviliyordum. Fakat bazı çalışanlar tarafından saygı görmez oldum. Bu futbol işte; böyle kararlar da almanız gerekebiliyor.

ÇOK PARA TEKLİF ETTİLER

Menajerim Bayram Tutumlu bana teklif geldiğini ilettiğinde düşünmeye başladım. Bayram, benden başka kimseyle konuşmamıştı. Ben de Bayram'a, 'Bunu hemen duyurma... Kolay değil karar vermek. Çünkü ailemle birlikte Fenerbahçe'de çok mutluyuz' dedim. Fenerbahçe'de teklif edilen paraya yakın rakam teklif edilseydi kalırdım. Çok az fark için bunu yapmazdım. Kısacası Fenerbahçe beni; ben Fenerbahçe'yi kaybettim.

FATİH TERİM'İ ÇOK SEVİYORUM

En çok sevdiğim Fatih Terim hoca... Samet Aybaba da Trabzonspor'dayken bana kendimi çok iyi hissettirirdi. Daum, Zico... İkisi de mükemmel insanlardı.


TÜRK OLARAK OYNAYACAK

Real Betis'in sportif direktörü Manola Monparlet ise "Aurelio'nun forma numarası kendisinin istediği gibi 15 olacak. Formasında M.Aurelio yazacak. Bizde Türk olarak oynayacak." dedi.

"Transferinde 2 milyon 700 bin euro aldı. Takım ilk 4'e girerse 300 bin euro daha kazanacak. Kral Kupası'nı alırsak Aurelio'ya 400 bin euro daha vereceğiz.

Fenerbahçe'ye saygılıyız. Büyük bir kulüp. Luis de orada çalışıyor. Böyle olsun istemezdik.

Luis'i benim anlatmama gerek yok. Neler yapacağını göreceksiniz. İyi bir hoca Luis çok sinirli, Fenerbahçe'de iyi çalışma ortamı olursa çok iyi işler yapar, kimseyi işine karıştırmaz. Onu rahat bırakırlarsa çok büyük başarılara imza atar. Güiza mükemmel bir futbolcu. Saha içinde de, dışında da çok disiplinlidir. "


Kaynak:
Bu haber toplam 862 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri