Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Avcı Dinleme Kayıtlarını İnkar Etti

09.10.2010 12:30
Devrimci Karargah soruşturmasında tutuklanan Hanefi Avcı, bürosunda, aralarında Mehmet Ali Birand'ın da bulunduğu bazı gazetecilere ait ses kayıtları bulunduğu iddiasını reddetti.

Avcı, hakkındaki iddiayla ilgili, gazeteci Cüneyt Özdemir’e bir faks çekti. Avcı, faksında “Yanımda sadece sizin faks numaranız olduğu için size yazıyorum. Lütfen bunu Sayın Birand’a iletin. Kamuoyu da duysun. Bütün kutsal değerler üzerine yemin ederim ki bende ne Birand’ın ne de başka bir kişinin özel hayatı, telefon konuşması ile igili kayıt, bant vs yoktur olamaz da, asla yoktur. Evimi beni savcılığa çağırdıklarından beş gün sonra aradılar. Eskişehir görevlileri haricindeki kişileri kim niye göndermiştir. 28 gün önce ayrıldığım makamım aranıp eşyalar delil diye toplanıyor...”

FATİH ALTAYLI KAYITLARI
Gazeteci Mehmet Ali Birand’dan sonra Fatih Altaylı, tutuklu Emniyet Müdürü Hanefi Avcı’nın bürosunda ele geçirilen ses kayıtlarına ilişkin ‘mağdur’ sıfatıyla ifade verdi.

İstanbul Adliyesi’ne giden Altaylı, burada Avcı’nın tutuklandığı ‘Devrimci Karargâh Örgütü’ne yönelik soruşturmayı yürüten Savcı Kadir Altınışık’a ifade verdi. Altaylı, adliye çıkışı, Avcı’nın bürosunda kendisiyle ilgili bazı telefon görüşmelerinin kayıtlarının bulunduğunu belirterek, şöyle dedi: “Benim de 1990’ların ortasından kalma ses kayıtlarım varmış. Şikâyetçi oldum. O dönemde yazdığım bir yazıya gösterilen tepkilerle ilgili çeşitli kişilerle yaptığım telefon konuşmalarını kaydetmişler. O zaman, emniyet aleyhine bir yazı yazmışım ben. O yazıya gösterilen tepkilerle ilgili konuşmalarım kaydedilip 15 yıldır da saklanmış.”

Altaylı, “Avcı’dan şikâyetçi oldunuz mu?” sorusu üzerine “Hanefi Avcı diye bilmiyorum ben. Sonuçta bu kayıtları kim yaptıysa, onlardan şikâyetçi oldum. Ben Hanefi Avcı’yı hayatımda bir kez, bundan birkaç ay önce bir cenazede gördüm. Konuşmuşluğum yoktur” dedi.

Bu haber toplam 1038 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri