Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Avcı Operasyonu Böyle Çöktü

06.10.2010 11:22
"Haliç'te Yaşayan Simonlar" kitabı bir operasyonun parçasıydı. Fakat kendi ağızlarıyla operasyonu yüzlerine gözlerine bulaştırdılar...

 

Şamil Tayyar / Star

Avcı operasyonu çöktü

Hanefi Avcı operasyonu başladığında ısrarla savunduğum bir tez vardı: Operasyon kitap yüzünden başlamadı, operasyonu önlemek için bu kitap yazıldı. Bu bağlamda, cemaat iddiasının işlendiği ikinci bölüm kitaba sonradan eklendi.

Habertürk TV’deki olaylı tartışma programında konuşan Milliyet Yazarı Belma Akçura, istemeden de olsa bu iddiayı teyit eden önemli bir açıklama yaptı. Dedi ki: Hanefi Avcı kitabın taslağını bana mayıs ayında (2010) gönderdiğinde cemaat bölümü yoktu. 16 Ağustos 2010 günü katıldığı bir TV programında kitabı 10 Nisan polis günü nedeniyle yayımlamayı düşündüğünü ancak ertelediğini söyleyen Avcı, bu kararı almasa piyasaya sürülecek kitapta cemaat bölümü olmayacaktı.

Avcı’nın sevgilisi ve karısı kadar güven duyduğu Milliyet Muhabiri Nedim Şener’in de avukat edasıyla yaptığı ısrarcı savunmasının ardından, operasyonun kitap yüzünden olmadığı görüşüne yakın tavır sergilemek zorunda kalması, ilginçtir.

O halde problemin kaynağı nedir? Bu soruya daha sağlıklı cevap bulabilmek için soruşturmanın tamamlanmasını bekleyelim. Bakalım, bu köprünün altından daha ne sular akacak?

Bu haber toplam 1072 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri