Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Avluca Spora Veda Ediyor

15 Ağustos 2008 / 13:10
29. Yaz Olimpiyat Oyunları'nda grekoromen güreşte 84 kiloda bronz madalya kazanan Nazmi Avluca, yaşı gereği çalışma koşullarının ağırlığından dolayı milli takımı bırakacağını söyledi.
Olimpiyat Köyü'nde açıklamada bulunan 32 yaşındaki Nazmi Avluca, milli takım kamplarının ağırlığı nedeniyle, bundan sonra kariyerini yalnızca kulüp takımıyla sürdürmeyi ve ailesine daha çok zaman ayırmayı istediğini kaydetti.

''MADALYA İÇİN ACIYI UNUTTUM''

Avluca, bronz madalya mücadelesinde uzun süre sakat sakat güreşmek zorunda kaldığını vurgulayarak, ''Madalya için acıyı unuttum'' dedi.

Dizindeki ciddi sakatlığa karşın Türkiye'ye madalya kazandırma azmiyle güreştiğini anlatan Avluca, bu özverisinin karşılığını da hiç olmazsa bronz madalya kazanarak gördüğünü vurguladı.

AMELİYAT YOLU GÖZÜKTÜ

Bronz madalya mücadelesinde sağ dizinden ciddi biçimde sakatlanan Avluca'ya, ameliyat yolu gözüktü.

Sakat sakat mücadele ettiği müsabakada buna karşın üstün bir performans sergileyerek Türkiye'ye oyunlardaki 2. madalyayı kazandıran Avluca'nın bugün çekilen MR'ı sonucunda, sağ dizinde yırtık bulunduğunun kesinleştiği, kopma olup olmadığının ise akşam alınacak MR sonuçlarına göre belli olacağı bildirildi.

Olimpiyat Köyü'nde koltuk değnekleri yardımıyla dolaşan Avluca'nın, Türkiye'ye dönüşte büyük bir olasıklıkla ameliyat olacağı öğrenildi.
Kaynak:
Bu haber toplam 898 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri