Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Avluca ve Özal yola devam ediyor

14 Ağustos 2008 / 06:27
Bugün mindere çıkan üç güreşçimizden biri çeyrek finalde, diğeri ikinci turda. Genç güreşçi Kayaalp tuş olarak elendi. İki güreşçimiz şu an minder kenarında.

Nazmi Avluca çeyrek finale yükseldi

2008 Pekin Olimpiyatları'nın altıncı gününde grekoromen güreş dalında mindere çıkan 84 kiloda Nazmi Avluca, çeyrek finale çıktı.
İlk turu bay geçen ve ikinci turda Gürcü rakibi Bedri Khasaia ile karşılaşan altın madalya umutlarından Avluca, ilk periyodu 4-0, ikinci periyodu 1-1 bitirdi ve maçı da 2-0 kazanarak çeyrek finale adını yazdırdı.

Çeyrek finalde İranlı rakibi Saman Tahmasebi ile karşılaşan altın madalya umutlarından Avluca, ilk periyodu 2-2 tamamlayıp, ikinci periyodu 3-0 kazanarak yarı finale çıktı.  Güreşte Mehmet Özal ikinci tura yükseldi

2008 Pekin Olimpiyatları'nın altıncı gününde grekoromen güreş dalında mindere çıkan 96 kiloda Mehmet Özal ikinci tura yükseldi.

İlk turda Ukraynalı rakibi Oleg Kryoka ile karşılaşan altın madalya umutlarından Kayaalp, ilk periyodu 4-2, ikinci periyodu 1-2 ve son periyodu da 1-1 tamamlayarak maçı 2-1 kazandı.

Özal, ikinci periyotta sol bacağının arka adalesinde sorun yaşadı ve maçı böyle sürdürdü.

Rıza Kayaalp yenildi

2008 Pekin Olimpiyatları'nın altıncı gününde grekoromen güreş dalında mindere çıkan 120 kiloda Rıza Kayaalp, çeyrek finale çıkma müsabakasını kaybetti.

İlk turu bay geçen ve Litvanyalı rakibi Mindaugas Mizgaitis ile ikinci turda karşılaşan altın madalya umutlarından Kayaalp, 1-1 biten ilk periyottan sora, ikinci periyodu 1-3, maçı da 2-0 kaybetti. Kayaalp, rakibinin finale kalması durumunda üçüncülük, beşincilik müsabakasına çıkacak.

İKİ GÜREŞÇİMİZ ISINIYOR

Günün maçlarında iki sporcumuz daha mindere çıkacak. Şu an mindere çıkmaya hazırlanan iki oyuncumuzun müsabaka sonuçlarını da sizlere buradan ileteceğiz

Bu haber toplam 982 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri