Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Avrupa'da Trafikte en az ölümün olduğu ülke

22.07.2010 02:44
Türkiye teröre verdiğinden çok, Trafik kazalarında vatandaşını kurban verirken, Avrupa harıl harıl bu işi çözmek için çalışıyor...

ATİLA ALTUNTAS'IN HABERİ

Avrupa Birliği (AB) genelinde trafik kazalarını engellemek için yürütülen çalışmalar sonucunda, AB ülkelerinde trafik kazalarına karşı alınan tedbirlerin yetersiz olduğu tespit edilirken geçen yıl Avrupa’nın Trafikte en güvenli Ülkeleri İngiltere, İsveç seçildi.

Geçen yıl Trafik kazalarında İngiltere’de Nüfus ortalamasına göre bir milyon da 38 kişi hayatını kaybettiği bildirildi. Bu rakamlara göre trafik kazalarına en az kurban veren ülke Avrupa’da İngiltere olurken İsveç geçen yıl Trafik kazalarına nüfus ortalamasına göre bir milyon da 39 kişi kurban vererek Avrupa’da Trafikte en güvenli ikinci ülke oldu.

Avrupa Birliği trafik komisyonunun açıklamasına göre, Avrupa genelinde bir yılda ortalama 69 kişi trafik kazalarında hayatını kaybederken, Yunanistan ve Romanya’da yılda 130 kişi Trafiğe kurban vererek Avrupa’nın trafikte en tehlikeli ülkeleri oldular.

Bununla birlikte kaza oranlarında en fazla düşüşün yaşandığı ülkeler, İngiltere, İsveç, Almanya, Estonya, Fransa, İtalya, Luxemburg, Malta, Hollanda, Portekiz ve olarak kayda geçti. Bu ülkelerdeki trafik kazalarında yüzde 14'lük bir azalma yaşandı. Belçika, Romanya, Yunanistan, İspanya, İrlanda, Avusturya, Finlandiya 'da ise kazaların azalmasında çok sınırlı bir gelişme yaşandı. En ciddi kazalar ise ağır yük taşıyan araçlarda meydana geldi

Kaynak:
Bu haber toplam 11014 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri