Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Avukatların Yalanı Parafa Takıldı

20.06.2009 12:28
Avukatların komplo belgesi için "Biz görmedik, polis belgeyi sonradan koydu" iddiası, yine avukatların kendi attıkları parafla çürüdü.
Avukatının “Biz görmedik” dediği “AKP ve Gülen’i bitirme planı”nın Serdar Öztürk’ün ofisinde bulunmadığı iddiası bir parafla çürüdü. Ergenekon sanığı Serdar Öztürk’ün avukatı Hasan Gürbüz, “Büroda bulunduğu iddia edilen belgeyi ne biz avukatlar ne müvekkilim gördü” demişti. Oysa belgede Öztürk’ün avukatı Özge Evcil’in attığı “Gördüm” parafı var. Belgenin Öztürk’ün ofisi aranırken avukatı Evcil’in tanıklığında torbaya konup mühürlenen deliller arasında olduğunun kesinleşmesi, “Polis, belgeyi sonradan koydu” iddiasını çürütüyor

Taraf’ın yayımladığı ve Genelkurmay’a ait olduğu ileri sürülen “AKP ve Gülen’i Bitirme Planı”nın polis tarafından Serdar Öztürk’ün ofisine bırakıldığı yönündeki iddia, belgenin üzerindeki paraflarla çürütüldü.

Dört sayfalık belgeye Öztürk’ün avukatı Özge Evcil tarafından paraf atıldığı böylece belgenin resmiyet kazandığı arama tutanağında açık bir şekilde görülüyor. Hem arama tutanağındaki paraf, hem de belgedeki parafın aynı olması, planın ofiste bulunduğuna dair bütün kuşkuları da gideriyor.

Avukat Özge Evcil’in, belgeye paraf atması, arama tutanaklarına şu ifadelerle geçti: “Büroda el konulan ve müdafii Özge Evcil tarafından paraflanan belgeler delil torbalarına konuldu, mühürlendi ve delil torbaları da müdafî Özge Evcil tarafından imzalandı.”

“AKP ve Gülen’i Bitirme Planı”nın “gizli” belge olduğu ve çoğaltılmasının önlenmesi için avukat Evcil’e paraf attırıldığı öğrenildi. Belge gizli olduğu için de Evcil’e bir kopyası verilmedi.

Görmedik demişlerdi

Serdar Öztürk’ün avukatlarından Hüseyin Gürbüz, gizlilik kararı nedeniyle hiçbir belgeyi göremediklerini savunmuştu. Gürbüz, “Gizlilik nedeniyle sanık müvekillerine polis ve savcılık ifadeleri dahil hiçbir belge, evrak verilmiyor. Müvekkilim Serdar Öztürk’ün bürosunda bulunduğu iddia edilen ve Taraf gazetesinde yayımlanan belgeyi ne biz avukatlar, ne de müvekkilim gördü” demişti.

CD’ye şerh koymuşlardı

Serdar Öztürk’ün avukatları, ofiste ele geçirilen bir CD’yi görmedikleri gerekçesiyle şerh koymuşlardı. Avukatlar CD’nin de polis tarafından konulduğunu ileri sürmüşlerdi.

Kaynak: Taraf Gazetesi

Bu haber toplam 1420 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri