Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İkinci vergi cezasını da yargıya götürüyor

06.10.2009 15:45
Doğan Grubu Maliye'nin talep ettiği 4.8 milyarlık teminatı yatırmamak için mahkemeye başvurdu

Doğan Grubu, Maliye'nin kestiği 3.7 milyar liralık vergi aslı ve cezası için istenilen 4.8 milyar liralık teminat talebinin iptali için yürütmeyi durdurma davası açtı.
Doğan Yayın Holding A.Ş, bağlı ortaklığı Doğan TV Holding A.Ş ile dolaylı bağlı bazı ortaklıkları tarafından vergi dairelerince gösterilmesi talep edilen teminat ile ilgili olarak yürütmenin durdurulması talebi ile dava açıldığının öğrenildiğini duyurdu.

Doğan Yayın Holding'in Kamuyu Aydınlatma Platformunda (KAP) yayımlanan özel durum açıklamasında, doğrudan bağlı ortaklığı Doğan TV Holding A.Ş ile dolaylı bağlı ortaklıkları D Yapım Reklamcılık ve Dağıtım A.Ş, Doğan Prodüksiyon Hizmetleri A.Ş ve Alp Görsel İletişim Hizmetleri A.Ş'ye ait 2005, 2006 ve 2007 hesap dönemleri Vergi İnceleme Raporları ile ilgili her türlü idari ve kanuni işlemin, adı geçen bağlı ortaklıklarca takip edilmekte ve yerine getirilmekte olduğunun daha önce kamuya açıklandığı hatırlatıldı.

Açıklamada, ''Bu çerçevede, adı geçen bağlı ortaklıklarımız tarafından, Vergi Dairelerince gösterilmesi talep edilen teminat ile ilgili olarak, yürütmenin durdurulması talebi ile dava açıldığı öğrenilmiş bulunmaktadır'' denildi.
Bu arada teminat için Doğan Grubu'na verilen süre 9 Ekim'de doluyor.

Doğan Grubu, şubat ayında kesilen 826 milyon liralık vergi ceza için istenilen teminat talebini reddi için de benzer bir dava açmış ve bu talep mahkeme tarafından reddedilmişti.

Bu haber toplam 1352 defa okunmuştur

Etiket(ler): ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri