Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Aydın Doğan'dan uzlaşma çağrısı

25.11.2009 19:39
Dün başlayan ve gecenin ilerleyen dakikalarına kadar süren görüşmelerle ilgili DYH'den açıklama geldi.

Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı ile Doğan Yayın Holding’in yapmış olduğu uzlaşma görüşmelerine ilişkin DYH İcra Kurulu Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ bir açıklama yaptı. Maliye ile uzlaşma sağlanamadığına dikkat çeken Yalçındağ, başlamış olan hukuki sürecin bu anlaşmazlığı gidereceğine inandıklarını belirtti.

Mehmet Ali Yalçındağ'ın açıklaması şöyle: "Bilindiği gibi, 24 Kasım'da başlayıp 25 Kasım'da biten görüşmeler sonucu, vergi cezası konusunda Maliye Bakanlığı ile bir uzlaşma sağlanamamıştır. Bu konu ile ilgili olarak kamuoyunun bilgisine sunmak istediğimiz hususlar şunlardır:

DYH, tüm devlet görevlileri gibi Maliye Bakanlığı görevlilerinin de tek düşünce ve gayretlerinin devletin menfaatini gözetmek olduğunun bilincindedir. Her iki tarafın sarfettiği gayretlere ve çok istenmesine rağmen, maalesef bir uzlaşmaya varılamamıştır.

Bazı denetim elemanlarının hatalarının, tümüyle görev bilincini haiz binlerce vatansever görevli istihdam eden devlete teşmil edilemeyeceğini biliyoruz. Başlamış olan hukuki sürecin bu anlaşmazlığı gidereceğine de inanıyoruz.

Bu süreçte DYH’nın bir yöneticisinin bir TV kanalına verdiği röportajda sarfettiği ve tarafımızdan “maksadını aşan" bir ifade olarak değerlendirilen husus, yargıyı etkilemeyi, kamuoyuna yanlış ve eksik bilgi vermeyi adet edinmiş bir kesim tarafından kötü niyetle kullanılmaya devam edilmektedir.

Bu nedenle, tekrara düşmek pahasına grubumuzun devletle hiçbir sorunun olmadığının ve ona karşı olan görevleri konusundaki hassasiyetinin altını bir kez daha çizmek isterim. Hep yinelediğimiz gibi adalete ve bağımsız yargıya güvenimiz sonsuzdur. Herkesin bu sürece saygılı olacağına ve kimsenin maksatlı olarak gerçekleri saptırma yoluna gitmeyeceğine inanıyoruz."

Bu haber toplam 1082 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri