Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Aydın Doğan küplere bindi

22 Eylül 2008 / 19:28
Doğan'ın avukatı, AKP'li vekil Göktaş'ın "evinden saat 06.00'da alınıp elleri kelepçeli karakola götürülürse buna hiç şaşırmam" sözleri üzerine açıklama yaptı.
Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Doğan'ın avukatı Şehnaz Yüzer tarafından yapılan açıklamada, "AKP Merkez Disiplin Kurulu üyesi Trabzon Milletvekili Kemalettin Göktaş'ın (Doğan Medya'nın sahibi bir sabah evinden saat 06.00'da alınıp elleri kelepçeli olarak karakola götürülürse buna hiç şaşırmam) diyebilme cüret ve tehdidini göstermiştir. Bildiği bir şey varsa açıklamaladır" denildi.

Yüzer, yaptığı yazılı açıklamada, "Başbakan Erdoğan'ın Aydın Doğan ve Doğan Grubu'nu hedef alan ve her biri anında cevaplandırılan ağır suçlama, hakaret ve asılsız iddialarından sonra bu kez de AKP'nin bazı yetkililerinin durumdan vazife çıkarma heves ve gayreti içine girdiklerini" savundu.

"Bu yeni rol dağılımının örneklerinden birinin AK Parti Grup Başkanvekili Recep Bozdağ olduğunu" ifade eden Yüzer, Bozdağ'ın yeniden ısındırdığı "Pijama ile Başbakan karşılama iftirasının yalan olduğu saptanarak mahkum olduğunu, mahkemenin açık kararına rağmen Bozdağ'ın bu yalanı sürdürmesinin takdirinin Türk adaletine ait olduğunu" bildirdi.

Yüzer, Bozdağ hakkında yargı yoluna başvurulacağını kaydetti.

CNN Türk'ün karasal yayın için frekans isteminin asıl muhatabının RTÜK değil, Rekabet Kurulu olduğunu, kurulun da bu izni "Haber kanalı olmak kaydı" ile esasen verdiğini belirten Yüzer, "Almanya'daki bir yolsuzluk davasında adı sıkça geçen RTÜK Başkanı ile ilgili haberlerin Doğan Grubu'na ait gazeteler ve televizyon kanallarında yayınlanmasını frekans talebi ile açıklamak izan ve vicdan sahibi kimseyi tatmin edemez. Almanya'da davası sonuçlanan ve Alman hakime 'Asıl suçlular Türkiye'de' dedirten Deniz Feneri e.V. davası ile Zahid Akman isimlerini bir araya getirenler Doğan medyası değil, bu ahlaksızlığı yapanlardır" iddiasında bulundu.

"AKP Merkez Disiplin Kurulu üyesi Trabzon Milletvekili Kemalettin Göktaş'ın (Doğan Medya'nın sahibi bir sabah evinden saat 06.00'da alınıp elleri kelepçeli olarak karakola götürülürse buna hiç şaşırmam) diyebilme cüret ve tehdidini göstermiştir" diyen Yüzer, açıklamasında "Bildiği bir şey varsa açıklamalıdır. Şantaj yaparak korkutma ve sindirme metodu uyguluyorsa, bu hukuk devletinin cevaz vereceği bir yöntem değildir. Yok, Göktaş bunu kendi temennisi olarak dile getirmişse, o zaman Türkiye'nin bir diktatörlük rejimiyle idare edilmediğini kendisine hatırlatmak bizim görevimizdir" ifadesini kullandı.

Yüzer, açıklamasında şunları kaydetti:

"İktidardaki bir siyasi parti temsilcisinin Türkiye'nin en büyük basın gruplarından birinin patronunun kelepçelenmesi beklentisini dile getirmesi, demokrasiye gönülden inanan herkes için göz açıcı olmalıdır. Bu beklenti ile Saddam türü rejimlerin zihniyet iklimleri ve yöntemleri arasındaki şaşırtıcı benzerlik dikkat çekicidir. Burada kelepçelenmek istenen Türkiye'deki basın özgürlüğüdür.

Doğan grubuna ait gazetelerde Deniz Feneri e.V davasına fazla yer verilmesinden şikayetçi olan Göktaş'ın, kararı veren bağımsız Alman Mahkemesi'nden ibret dersi alma zamanı gelmiş ve çoktan geçmiştir. Tıpkı Almanya'da kutsal değerler adına aldatılmış insanlar gibi AKP mensubu vicdan sahibi partilileri aldatmaya matuf bu girişimler mutlaka mahkum olacaktır.

AKP yetkililerinin son günlerde sürdürdüğü bu haksız ve asılsız suçlamalara sessiz kalınmayacak ve dokunulmazlık zırhlarına bakılmaksızın yargı önünde hakkımızı arama gayretlerimiz kararlılıkla sürdürülecektir."
Kaynak:
Bu haber toplam 1796 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri