Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ajandada korkunç not...

31.08.2010 17:11
'Islak imzalı belge' davası tutuklu sanığı Aydınlık Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Deniz Yıldırım'ın ajandasında ilginç bir not çıktı.

Notta, "Zir Vadisi ve özel harekata hibe edilen silahlar Behçet Oktay bunları topladı, onun için indirildi" yazısı dikkat çekti.

Eski Özel Harekat Dairesi Başkanı Behçet Oktay, 25 Şubat 2009 tarihinde aracında ölü bulunmuştu.Ankara Dikmen'de arabasının içinde ölü bulunan Oktay'ın intihar ettiği belirtilmişti. Oktay'ın ölümüne ilişkin yürütülen soruşturma 20 Nisan 2009'da intihar olduğu gerekçesiyle kapatılmıştı. Olayın cinayet mi, intihar mı olduğu ise hala tartışılıyor. Adli Tıp Kurumu'nun Oktay'ın ölümüne ilişkin raporunda vücudunda kırıklar, kanında kokain ve alkol bulunduğu ifade edilmişti. Bunun üzerine Oktay'ın ailesi olayın intihar olmadığını belirterek soruşturmanın kapatılmasını itiraz etmişti.

Tartışma konusu olan olayla ilgili Islak imzalı belge davasının tutuklu sanıklarından Aydınlık Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Deniz Yıldırım'ın iş yerinde yapılan aramalarda ele geçirilen ajandasında bir not bulunduğu ortaya çıktı. El yazısı ile yazılan notta, Behçet Oktay ismi en üste yazılmış ve altı çizilmiş. Oktay'ın isminin altına ise, "Zir vadisi ve özel harekata hibe edilen silahlar Behçet Oktay bunları topladı, onun için indirildi. İllerdeki ÖH. şubelerini kapatmayı planlıyordu." notu düşülmüş.

Bu arada, Mehmet Deniz Yıldırım'a söz konusu notla ilgili emniyet ve savcılıkta herhangi bir soru sorulmadığı öğrenildi.

Bu haber toplam 1200 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri